XIV Rejonowy Konkurs na Prezentację w Języku Angielskim dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów

11 czerwca 2014r. w sali multimedialnej Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka odbyła się kolejna - XIV edycja Rejonowego Konkursu na Prezentację w Języku Angielskim dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów, pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Radzionkowa, dr Gabriela Tobora.

Zorganizowany przez nauczycieli naszej placówki konkurs zgromadził w bieżącym roku ponad 60 uczstników - 20 ze szkół podstawowych i 41 uczniów gimnazjum. Gościliśmy młodych artystów ze szkół radzionkowskich, Nakła Śląskiego, Chorzowa, Świerklańca, Tarnowskich Gór i Orzecha. Pasjonaci języka angielskiego prezentowali się w kategoriach: wiersz i piosenka - szkoły podstawowe oraz piosenka i scenka - gimnazja.
Młodych adeptów sztuki oceniało Jury ( pani Karina Bisaga, Joanna Bojczyk, pan Adam Staś i przewodnicząca, pani Weronika Sitarz) które - tradycyjnie - miało  bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom wykonywanych przez uczniów wierszy, scenek i piosenek był wysoki.
Podczas oceniania poszczególnych prezentacji jurorzy kierowali się wieloma kryteriami, z których podstawowym była znajomość i poziom języka angielskiego.
Mimo, iż formuła konkursu powoduje wsród uczestników niepokój i tremę, atmosfera tego artystycznego spotkania z "żywym" językiem angielskim była pogodna i radosna dzięki prowadzącemu to spotkanie wspaniałemu konferansjerowi, być może przyszłemu prezenterowi telewizyjnemu, uczniowi klasy I a - Bartoszowi Niewiadomskiemu. Nie tylko zapowiadał poszczególnych wykonawców, ale przeprowadzał z nimi krótkie wywiady i na bieżąco, w sposób humorystyczny, ale niezwykle przyjazny komentował przebieg konkuru, stale zachęcając obecnych do wspierania występujących i nagradzania ich brawami. 
Idea konkursu sprawdziła się! Wszyscy doskonale się bawili jednocześnie ucząc się od siebie nawzajem.Śmiech

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 czerwca, podczas Koncertu Laureatów,  na który zostaną zaproszeni (drogą telefoniczną) wszyscy nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami.

Organizatorzy - Gimnazjum Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie - serdecznie dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaszczycili swoim udziałem nasz konkurs.

W imieniu całej społeczności naszej placówki składam podziękowania animatorkom tego przedsięwzięcia: mgr Agnieszce Jochlik, mgr Joannie Bojczyk, mgr Ewelinie Podzimskiej - Czerniewicz, mgr Sylwii Piekarczyk, mgr Agnieszce Rudoll, wyżej wymienionym jurorom, a przede wszystkim sponsorom nagród: Gminie Radzionków, wydawnictwu Pearson Longman, firmom Compnet 2, AKKnet, TanQuid oraz właścicielom Sklepu Obuwniczego - G. Kalus.
Panu Burmistrzowiu, dr Gabrielowi Toborowi składamy wyrazy szacunku i podziękowania za wieloletnie wsparcie naszego przedsięwzięcia i objęcie go Honorowym Patronatem.

zastępca dyrektora, mgr Weronika Sitarz

Pozdrawiamy i zapraszamy za rok, kiedy to będziemy organizatorami jubileuszowej, XV edycji konkursu.
Oczywiście już teraz zapraszamy do oglądania zdjęć w Galerii naszej strony www oraz na Facebooku.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.