I wymiana młodzieżowa pomiędzy miastami partnerskimi Radzionków – Boguszów - Gorce

W dniach od trzeciego do piątego czerwca bieżącego roku uczestniczyłam w wymianie uczniowskiej do miasta położonego na Dolnym Śląsku, Boguszowa-Gorców. W wymianie oprócz mnie uczestniczyło również 12 uczniów Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie. Opiekę nad nami sprawowali pan dyrektor Marek Napieraj oraz opiekunka samorządu szkolnego pani Barbara Skiba.

Zbiórkę w dniu wyjazdu mieliśmy o 6.00 pod Centrum Kultury „Karolinka”. Na miejscu czekał na nas autokar. Podróż trwała około pięciu godzin. Po przyjeździe na miejsce zaprowadzono nas do przygotowanych na czas pobytu w szkole partnerskiej sal, w których mieszkaliśmy podczas wyjazdu. Kiedy się rozpakowaliśmy, udaliśmy się na obiad. Po posiłku zwiedziliśmy najpierw szkołę, a później okolicę. Podczas spaceru po Boguszowie-Gorcach mieliśmy okazję poznać historię miasta. Po powrocie rywalizowaliśmy  w rozgrywkach sportowych z uczniami szkoły partnerskiej. Pierwszy mecz – siatkówki, drużyna z Radzionkowa wygrała 2:0. W następnych grach niestety nie mieliśmy tyle szczęścia, zarówno mecz koszykówki jak i piłki nożnej wygrali gimnazjaliści z Boguszowa-Gorc. Zmęczeni udaliśmy się na ognisko. Przygotowaliśmy chrust na ognisko, a po jego rozpaleniu piekliśmy kiełbaski, tańczyliśmy i integrowaliśmy z naszymi rówieśnikami z Boguszowa. Po powrocie był czas na prysznic i oglądanie film pt. „Jeździec bez głowy”.

Następnego dnia również czekało nas dużo atrakcji. Pierwszą z nich było zwiedzanie Zamku Książ. Podczas zwiedzania poznaliśmy historię kompleksu zamkowego i wiele faktów na temat życia i losów jego właścicieli. Następnie udaliśmy się do palmiarni, gdzie podziwialiśmy wspaniałe, egzotyczne rośliny z różnych zakątków Ziemi. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się na obiad do gimnazjum, a następnie – nasyceni - pojechaliśmy do centrum handlowego. Tam zjedliśmy lody, mieliśmy chwilę na zakupy, po czym poszliśmy do kina na film pt. „Czarownica”.
Wieczór i noc w szkole, gdzie nocowaliśmy, wyglądały podobnie do poprzedniej. Filmem, który obejrzeliśmy wspólnie był „Forrest Gump”.
Ostatniego dnia uczestniczyliśmy w zajęciach lekcyjnych. Każdy mógł wybrać  lekcję na którą chciał się udać. Ja wybrałam język francuski, który bardzo mi się podobał oraz geografię, na której trochę się nudziłam, ponieważ na lekcji odbywał się sprawdzian.
Po lekcjach udaliśmy się na górę Dzikowiec. Wjechaliśmy na nią wyciągiem. Wracaliśmy w dwóch grupach – jedna schodziła z góry pieszo, a druga zjechała na dół wyciągiem. Bardzo znaczącym wydarzeniem wizyty w partnerskiej szkole była ceremonia sadzenia krzewu upamiętniającego nasz pobyt w Boguszowie – Gorcach.
Zwieńczeniem naszego wyjazdu była wizyta w Urzędzie Miasta, gdzie spotkaliśmy się z zastępcą burmistrzem miasta.

Niestety były to nasz ostanie chwile w Boguszowie-Gorcach. Tuż przed wyjazdem otrzymaliśmy w prezencie pamiątkowe płyty ze zdjęciami z naszego pobytu, pamiątkowy dyplom oraz komplet piłek. Pożegnaliśmy się z kolegami i koleżankami i udaliśmy się w podróż powrotną do Radzionkowa. Do domu wróciliśmy około godziny 20.30

Wyjazd uważam za udany. Poznałam nowe, ciekawe miejsca oraz interesujących ludzi, z którymi będę utrzymywać kontakt. Nie mogę się doczekać ponownego spotkania w Radzionkowie podczas rewizyty. A więc - do zobaczenia !Śmiech

Agnieszka Dunal kl. II b

Tuż przed wyjazdem otrzymaliśmy w prezencie pamiątkowe płyty ze zdjęciami z naszego pobytu, pamiątkowy dyplom oraz komplet piłek. Pożegnaliśmy się z kolegami i koleżankami i udaliśmy się w podróż powrotną do Radzionkowa. Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.