POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie - rocznik 2011 – 2014

26 czerwca 2014 roku, w godzinach popołudniowych, w gościnnej Auli Liceum Ogólnokształcącego im Powstańców Śląskich odbyła się Uroczysta Akademia Pożegnalna Absolwentów
Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie
- rocznik 2011 - 2014.

Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele św. Wojciecha, w intencji Społeczności Szkolnej Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka, w której wzięli udział wszyscy uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wraz z rodzicami oraz nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Po wzmocnieniu duchowym uczniowie klas trzecich udali się do budynku szkoły aby w sposób szczególny i wyjątkowy, bo po raz pierwszy w historii szkoły, przygotować się do akademii.

W sali nr 5 założyli TOGI i BIRETY. Przygotowani udali się do auli LO, gdzie wraz z rodzicami oczekiwali na ten najważniejszy w gimnazjalnym etapie edukacyjnym moment.

 

A tam....Ceremoniał szkolny - wprowadzenie sztandaru, piękne słowa - wiersze recytowane przez uczniów, myśl przewodnia akademii "(...)Wiara, nadzieja i miłość - te trzy(...)" - słowa św. Pawła, podziękowania dla nauczycieli od uczniów i rodziców, uroczyste wręczenie każdemu absolwentowi świadectwa ukończenia szkoły, nagrody dla wyróżniających się uczniów i wreszcie ten moment....
Pan dyrektor Marek Napieraj wygłosił najważniejsze w tym dniu słowa "Ogłaszam, że jesteście ABSOLWENTAMI Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie".
I wtedy w sali zawirowało - wszystkie birety pofrunęły w górę jako wyraz radości, szczęścia i satysfakcji z osiągniętego sukcesu. Trudno opisać słowami uczucia i emocje towarzyszące uczniom, rodzicom i nauczycielom w tym kolorowym, a zarazem wzruszającym momencie. Na szczęście pozostały piękne zdjęcia wykonane przez naszego katechetę, księdza Krzysztofa Pysznego.

Nadszedł również czas na kolejną część tego pożegnalnego spotkania. Była to niespodzianka przygotowana przez nauczycieli wraz z wtajemniczonymi uczniami, będąca wyrazem podziękowania za zapał, wrażliwość i postawę uczniów oraz wspaniałą Galę Ludwików przygotowaną dla nauczycieli na komersie.
W tej części wystąpili nauczyciele ze specjalnie przygotowanym dla uczniów programem.
Zobaczyliśmy przepiękny taniec w choreografii i wykonaniu pani Agnieszki Jochlik, której towarzyszyły utalentowane tanecznie uczennice klasy III c – Alicja i Julia. Artystki tańczyły przy akompaniamencie subtelnie i pięknie wykonanej przez Łukasza i Dominikę piosenki. Były "przeprosiny" dla uczniów wygłoszone przez nauczycieli (za np. "zbyt wysokie" wymagania, gnębienie ich symfoniami itp.). Była piosenka Marka Grechuty z przesłaniem ("Dni, których nie znamy"), wykonana przez z-cę dyr. Weronikę Sitarz, księdza Krzysztofa Pysznego, pana Leszka Sudera oraz absolwenta szkoły, Błażeja Bryka. Był trzyczęściowy taniec ( walc z niespodzianką) wykonany brawurowo i z ogromnym wdziękiem przez panią Agnieszkę Jochlik, Barbarę Skiba oraz pana Leszka Sudera wraz z asystującymi im w realizacji tej pięknej choreografii Adrianną, Dawidem i Łukaszem. Ostatnim akcentem spotkania była wspomnieniowa prezentacja zdjęć z życia absolwentów, której towarzyszyła piosenka "Ale to już było" wykonana również przez Błażeja. Dziękując absolwentowi  ( Błażej ukończył naszą szkołę w 2008 roku ) obecni absolwenci spontanicznie zaśpiewali mu "sto lat", kiedy dowiedzieli się o jego urodzinach.

Czas na bardzo ważne słowa:

Mieliśmy marzenie, które - dzięki RODZICOM - mogliśmy w tym roku zrealizować! Rada Rodziców zakupiła materiał, nici, guziki i inne potrzebne do szycia materiały, a 9 kochanych mam - panie : Justyna Augustynowicz,Ewa Jurkowska, Teresa Mrowiec, Anna Myrcik, Sabina Smiejczak, Katarzyna Wójtowicz, Violetta Wiśniewska i Justyna Zapała   -  pod przewodnictwem pani Hanny Flach przez dwa miesiące ( maj i czerwiec) szyły togi naszym absolwentom, poświęcając swój prywatny czas ( po godzinach pracy, wieczorami i w dni wolne od pracy). Togi powstawały, dzięki wspaniałemu przyjacielskiemu gestowi pana Cezarego Przybyszewskiego - Prezesa Zakładów Odzieżowych NORMAN w Radzionkowie, który udostępnił szyjącym paniom swoje maszyny.
Żadne słowa nie mogą wyrazić wdzięczności i szacunku jakimi PAŃSTWA darzymy za pomoc w realizacji tego marzenia. Serdecznie DZIEKUJEMY !!!

Akademia przygotowana pod przewodnictwem nauczycielek : mgr Agnieszki Jochlik i mgr Aleksandry Pachulskiej wspieranych przez mgr Joannę Bojczyk, mgr Janiny Siwakowską i z-cy dyr. mgr Weronikę Sitarz oraz rodziców uczniów zakończyła się. Dyrektor szkoły, mgr Marek Napieraj podziękował nauczycielom, uczniom i rodzicom za przygotowanie i udział w akademii. Wszyscy przeszli do budynku Gimnazjum na ostatnie spotkania z wychowawcami. A tam....podziękowania, wspomnienia i łzy wzruszenia.


Ostatnie chwile w szkole przeznaczyliśmy na wykonanie pamiątkowych zdjęć zespołów klasowych z wychowawcami. Podczas sesji towarzyszyli im pan i pani dyrektor. Wszystkie zdjęcia wykonał pasjonat fotografowania, nasz katecheta - ksiądz Krzysztof Pyszny, w specjalnie na ten cel przygotowanym miejscu. Zdjęcia można oglądać w Galerii szkolnej strony www.gimnazjum.radzionkow.pl oraz na facebookowym profilu szkoły. Są piękne! Zapraszamy.

A oto informacja o  sukcesach naszych Absolwentów

  • Najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły wypracował Łukasz Ungier z kl. III c
  • Najwyższy wynik w szkole na Egzaminie Gimnazjalnym uzyskał Łukasz Ungier z kl. III c
  • Do nagrody Burmistrza Miasta dla Absolwenta Szkoły za wysokie wyniki w nauce oraz sukcesy w konkursach przedmiotowych, sukcesy artystyczne i osiągnięcia sportowe Rada Pedagogiczna wytypowała uczniów: z kl. III a – Dominikę Kwiatkowską; z kl. III c – Łukasza Ungiera, Łukasza Tomczyka, Patryka Zapałę, Szymona Kisiel oraz Dawida Jaruszewskiego; z kl. III d– Nicolę Cieplik i Anetę Szulc
  • 26 uczniów klas trzecich ukończyło szkołę z WYRÓŻNIENIEM ( ich średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły wynosiła co najmniej 4,75): Badura Szymon, Wieczorek Piotr, Zimnoch Judyta, Jaruszewski Dawid, Patoń Dominika, Mamot Filip i Jon Justyna.

Tytuł PRIMUS INTER PARES ( „pierwszy wśród równych”)
otrzymali uczniowie, których średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły
z WYRÓŻNIENIEM wynosiła co najmniej 5,0

Klasa

Nazwisko i imię

Średnia ocen

III A

Wolszleger Arnold

5,38

Chudzińska Marta

5,16

Kwiatkowska Dominika

5,16

Tobór Oliwia

5,16

III B

Cieśla Bartosz

5,05

III C

Ungier Łukasz

5,78

Tomczyk Łukasz

5,56

Kisiel Szymon

5,33

Pilarska Adrianna

5,28

Zapała Patryk

5,28

Książek Anna

5,17

Mąkos Aleksandra

5,12

Ochman Błażej

5,11

Kobek Philipp

5,06

Wiśniowska Alicja

5,00

Wiśniowska Julia

5,00

III D

Cieplik Nicole

5,33

Szulc Damian

5,00

Flach Weronika

5,00

W piątek rano, podczas akademii końcoworocznej dla uczniów klas pierwszych i drugich, dyrektor szkoły z dumą poinformował obecnych o sukcesach absolwentów życząc  młodszym koleżankom i kolegom podobnych osiągnięć.
W sumie, z wyróżnieniem rok szkolny 2013/2014 ukończyło 58 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły. Mamy więc powody do dumy i jesteśmy pewni, że młodsi koledzy – biorąc przykład z tegorocznych absolwentów - będą kontynuować wspinanie się na szczyty wiedzy i talentów pod kierunkiem swoich nauczycieli przy ogromnym wsparciu rodziców.

z-ca dyr. , mgr Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.