Rok szkolny 2013/2014 zakończony

27 czerwca 2014r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie.
Uczniowie klas pierwszych i drugich zebrali się w sali gimnastycznej szkoły, aby wziąć udział w podsumowaniu działalności szkoły za ubiegły rok szkolny.

Akademię rozpoczął ceremoniał szkolny - wprowadzenie sztandaru - po którym uczniowie, przygotowani przez mgr Aleksandrę Pachulską i Agnieszkę Jochlik przedstawili montaż słowno - muzyczny ( na uwagę zasługuje obecność absolwentów, którzy - mimo, że już zakończyli rok szkolny - wspierali młodszych kolegów podczas tej akademii).
Następnie pan dyrektor, mgr Marek Napieraj przedstawił dokonania społeczności gimnazjalnej. Wskazał różnorodne sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych. Podkreślił znaczenie i zakres współpracy z rodzicami, a przede wszystkim wyraził szacunek dla pracy nauczycieli naszej placówki oraz pracowników administracji i obsługi.
W bieżącym roku szkolnym aż 58 uczniów zakończyło rok szkolny osiągając wysoką średnią ocen - minimum 4,75. Aż 19 absolwentów mogło poszczycić się średnią ocen powyżej 5,0 i za to  zostali uhonorowani tytułem PRIMUS INTER PARES. Ośmiu absolwentów zostało wytypowanych przez Radę Pedagogiczną do Nagrody Burmistrza Miasta. Wśród uczniów klas młodszych najwyższy wynik uzyskali uczniowie: Katarzyna Bielecka z kl. II d, Szymon Łukawski z kl. II a i Agnieszka Potempa z kl. I a.
Podczas tej akademii wszyscy wyróżniający się uczniowie klas I i II otrzymali z rąk pana dyrektora świadectwa z wyróżnieniem.

Tradycyjnie, po części oficjalnej rozpoczęła się część nieoficjalna - rozrywkowa, w której zaprezentował się Szkolny Kabaret "Pod O-Bojczykiem", przygotowany przez jego opiekunkę, mgr Joannę Bojczyk. Młodzi kabaretowicze w przedstawianej scence "wyprodukowali" super ucznia. Usłyszeliśmy również Wiktorię Kazuch, która zachwyciła nas przepięknym wykonaniem piosenki z filmu "Król lew". Dziewczęta Szkolnego Zespołu Tanecznego FESS, przygotowanego przez mgr Agnieszkę Jochlik zaprezentowały swój taniec, a uczniowie klasy II d ukazali humorystyczną stronę szkolnej rzeczywistości. "Cukiereczkiem" programu okazał się występ konkurencyjnej dla dziewczęcego FESS - u formacji tanecznej chłopców, którzy w strojach cherleederek brawurowo wykonali przygotowany przez mgr Agnieszkę Jochlik układ choreograficzny, wzbudzając ogromny aplauz publiczności.
Po akademii uczniowie udali się wraz z nauczycielami do klas, gdzie otrzymali świadectwa promocyjne, nagrody i dyplomy. 
Nadszedł czas WAKACJI.
Życzę Wam, kochani wspaniałego, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku, wielu niezapomnianych przeżyć i wrażeń Śmiech

Do zobaczenia we wrześniu!

z-ca dyr., mgr Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.