Spotkanie z policjantem

5 października 2010r. gościliśmy w naszej szkole panią sierżant Małgorzatę Kloczkowską z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Spotkanie miało na celu uświadomienie nam - młodzieży - jak wiele ludzi ginie w dzisiejszych czasach z powodu braku znajomości przepisów ruchu drogowego.

Pani sierżant zwróciła naszą uwagę na konieczność zachowania ostrożności na przejściach dla pieszych, używania opasek i kamizelek odblaskowych, które są gwarancją bezpieczeństwa na drogach w warunkach słabej widoczności. Prelegentka skupiła się na zagrożeniach wynikających z nieodpowiedzialnego użytkowania skuterów, czy też rowerów. Przytoczyła nam statystyki w jakich okolicznościach najczęściej powodowane są wypadki ( przeważnie są to błahe sprawy i wynikają z braku rozsądku ludzi). Policjantka wytłumaczyła również uczniom jakie konsekwencje mogą pojawić się w zależności od przewinień popełnionych przez młodzież i w jakim stopniu odpowiedzialnością są obarczeni nieletni oraz osoby dorosłe – rodzice będący prawnymi opiekunami osób nieletnich . Prelekcja dotyczyła również tematyki związanej z egzaminem na kartę motorowerową, w tym miejscu pani policjantka udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na postawione przez nas pytania odnośnie działań policji oraz różnych kontrowersyjnych zapisów w Kodeksie Drogowym. W końcowym wystąpieniu pani sierżant pokazała przedmioty, którymi posługuje się podczas służby i prowadzonych działań.

organizatorki spotkania: mgr Janina Siwakowska, mgr Magdalena Horzela

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.