Osobliwości Świata Fizyki 2014

Od 3 do 30 września 2014 r. w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego odbywały się XXX Osobliwości Świata Fizyki. Pokazy oraz wykłady miały miejsce w salach audytoryjnych Instytutu Fizyki przy ul. Uniwersyteckiej 4.   Coroczne spotkania organizowane są przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ już od 1984 roku. Ich tematyka związana jest z programem szkolnym.
W tym roku uczniowie klas II i III naszego gimnazjum mieli okazję wysłuchać wykładów: „Od huśtawki do rezonansu magnetycznego”, „Dźwięczna fizyka” oraz „W teatrze wysokich napięć” ilustrowanych wieloma ciekawymi pokazami i doświadczeniami.

Wszystkim uczestnikom bardzo podobały się doświadczenia, niektórzy brali w nich czynny udział !  Mamy nadzieję, że zdobyta w tak atrakcyjnej formie wiedza przyczyni się do lepszego rozumienia trudnych treści przekazywanych na lekcjach i otaczającego nas świata !
Zapraszamy za rok !!!

nauczycielka fizyki, mgr Joanna Krakowiak

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.