Wizyta Partnerska Szkół 1 - 3 października 2014 - dzień pierwszy

W dniach 1 - 3 października społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie gościć będzie młodzież Gimnazjum nr 1 z miasta partnerskiego Boguszów - Gorce wraz z opiekunkami.

Dzień pierwszy wizyty - 1 X. - rozpoczęliśmy powitaniami i zapoznaniem gości z programem wizyty.
Następnie uczniowie Cieplik Sonia kl. II a, Porwolik Dominika kl. II a , Flesińska Julia kl. II d, Herman Tymoteusz kl. II d, Dunal Agnieszka kl. III b, Karch Karolina kl. III b, Szczotarz Mateusz kl. III b, Jasiok Szymon kl. III c, Juraś Rafał kl. III c, Urban Aleksandra kl. III c, Zajonc Marcin kl. III c, Janik Wojciech kl. III d i Purgoł Robert kl. III d zaprosili  koleżanki i kolegów do swoich rodzinnych domów.
Po obiedzie, który spożyli w Domu Parafialnym im. Jana Pawła II i zwiedzaniu naszej świątyni, kościoła pod wezwaniem św. Wojciecha, goście udali się do Muzeum Chleba, które ich zachwyciło swoim bogactwem i etosem.
„Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek Piotra Mankiewicza w Radzionkowie
znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki. celem działalności muzeum jest przede wszystkim nauka szacunku dla chleba powszedniego, bo za tym idzie szacunek dla innych tradycyjnych wartości. W muzeum przyjrzeć się można dokładnie wszystkim etapom powstawania chleba. Są też sale z urządzeniami piekarniczymi, do starej piekarni, śląskiej kuchni i cukierni. W muzeum zgromadzono mnóstwo narzędzi, maszyn, przedmiotów codziennego użytku, książek, dokumentów, pocztówek... Niezwykłe są tzw. pieniądze chlebowe z okresu międzywojennego, za które można było nabyć jedynie oznaczoną ilość chleba. Z pewnością wielką atrakcją jest możliwość upieczenia własnej bułeczki. Edukacji służą: pokaz filmu „Chleb” i specjalne lekcje muzealne. Muzeum wciąż rozszerza zakres działalności. Zaprasza więc do dawnej sali lekcyjnej, a także na wystawę interesującej kolekcji starych komputerów.”
Druga część dnia upłynęła w nastroju sportowo-rekreacyjno-integracyjnym.
Spotkaliśmy się w sali MOSiR-u, gdzie reprezentacje obu szkół wzięły udział w cyklu gier i zabaw o charakterze sportowyo-rekreacyjno-umysłowym. Młodzież rywalizowała w 9 konkurencjach ( trener, opona, lina, strecz, przeprawa, matematyka, szczudła, tunel i narty), których nazwy brzmiały czasem dość oryginalnie, lecz udział w nich dał zawodnikom oraz kibicującym widzom wiele radości. To radosne spotkanie uwieńczyło wręczenie wszystkim uczestnikom spotkania pamiątkowych medali, dyplomów i pucharów. Z radością informujemy, że współzawodnictwo wygrali nasi gościeŚmiech

Po tak pełnym emocji i energii spotkaniu Wszystkim należała się chwila relaksu, więc udaliśmy się do budynku szkoły na wieczór filmowy. W sali multimedialnej, pod opieką nauczycieli, młodzież obejrzała wybrany przez siebie film( "Królewna Śnieżka") i spożyła wspaniałą pizzę ufundowaną przez rodziców Oli. Serdecznie dziękujemy za poczęstunekŚmiech
Zapraszamy do Galerii zdjęć.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.