Wizyta Partnerska Szkół 1 - 3 października 2014 - dzień trzeci

Jakże szybko nadszedł dzień trzeci, a więc ostatni  wizyty uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 1 z miasta partnerskiego Boguszów – Gorce w radzionkowskim Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka!

 

Rano nasi goście odwiedzili naszą szkołę i wzięli udział w lekcjach otwartych matematyki ( prowadzenie – mgr Zbigniew Gut), języka niemieckiego ( prowadzenie mgr Mirosława Wojtas i mgr Barbara Skiba), geografii (prowadzenie mgr Izabela Leńdźwa), fizyki ( prowadzenie mgr Joanna Krakowiak), techniki ( prowadzenie mgr Janina Siwakowska), informatyki ( prowadzenie mgr inż. Aldona Socha) oraz wychowania fizycznego ( prowadzenie mgr Jacek Nowak). Miłą niespodzianką dla uczniów klasy I c była lekcja języka angielskiego prowadzona przez nauczycielkę  z Boguszowa – Gorców, mgr Małgorzatę Kęska.
Po wizycie w szkole nasi goście udali się do siedziby władz Radzionkowa, gdzie spotkali się z Burmistrzem Miasta, dr Gabrielem Toborem.  Podczas spotkania podzielili się z panem Burmistrzem wrażeniami z pobytu w Radzionkowie. Pan Burmistrz przybliżył obecnym historię naszego miasta oraz opowiedział o miejscach, które jeszcze warto zwiedzić, poznać i zobaczyć zachęcając tym samym do kontynuowania wymiany partnerskiej uczniów.
Kolejną atrakcją ostatniego dnia wizyty był pobyt w radzionkowskim Centrum Kultury „Karolinka” . Pod opieką pana Jakuba Zorzyckiego młodzież zwiedziła budynek centrum. Przede wszystkim podziwiali wyremontowaną salę widowiskową i jej nowe, akustyczne i multimedialne możliwości.  Zobaczyli również scenę, jej kulisy, zaplecze sceniczne i magazyn strojów Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Niespodzianką dla chętnych była możliwość  przebrania się w stroje ludowe.
Po powrocie do budynku szkoły nastąpiła najsmutniejsza część wizyty partnerskiej – pożegnanie.
W sali multimedialnej szkoły pan dyrektor, mgr Marek Napieraj podziękował naszym gościom za odwiedziny. Wręczył wszystkim pamiątkowe płyty ze zdjęciami z pobytu w Radzionkowie i zaprosił do kolejnych wizyt w naszej szkole.  Wszyscy ustawili się do ostatniego, pożegnalnego zdjęcia. Jeszcze chwila na ostatnie rozmowy, podpisy i dedykacje na pamiątkowych płytach, wymianę adresów, e-maili, i wyjazd. Było smutno, ciepło, wzruszająco, ale i optymistycznie, bo przecież będą rewizytyŚmiech
Kończąc relację z wymiany partnerskiej uczniów posłużę się parafrazą cytatu zamieszczonego na pamiątkowych koszulkach, które przygotowali dla nas nasi goście: „W Radzionkowie o Boguszowie każdy się dowie”. Tak! Mamy nadzieję, że również  „W Boguszowie o Radzionkowie każdy się dowie” i że Wasze radzionkowskie wspomnienia będą dobre i ciepłe.

Podsumowanie trzech, wyjątkowych dla społeczności gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka dni z przyjemnością zakończę podziękowaniami.

Dziękujmy Władzom Miasta za wsparcie merytoryczne, organizacyjne i finansowe.
Dziękujemy rodzicom i uczniom , którzy gościli koleżanki
i kolegów z Boguszowa – Gorców w swoich domach. 
Podczas pobytu Boguszowian w Radzionkowie towarzyszyli im i czuwali nad ich dobrym samopoczuciem, a przede wszystkim bezpieczeństwem.
Dziękujemy nauczycielom naszej placówki, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację projektu, a szczególnie opiekunce Rady Młodzieży, mgr Barbarze Skiba.
Dziękujemy sponsorom, dzięki którym mogliśmy uprzyjemnić gościom pobyt w Radzionkowie.
Szczególne podziękowania składam na ręce dyrektora Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka, mgr Marka Napieraja, który od początku do końca czuwał nad przygotowaniem realizacją i przebiegiem wizyty partnerskiej uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 1 z miasta partnerskiego Boguszów – Gorce, dbając o wszystkie  szczegóły tego przedsięwzięcia.

z-ca dyrektora, mgr Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.