Dzień Edukacji Narodowej 2014

„Nauczyciel to ten, który nie wtłacza, a wyzwala,
Który nie ciągnie, a  wznosi,
Nie ugniata, a kształtuje,
Który nie dyktuje, a uczy,
Nie żąda, a zapytuje”.
[ prof. Jan Legowicz]

14 października w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie upłynął w bardzo ciepłej i uroczystej atmosferze. Na 2 lekcji (godzinie z wychowawcą klasy), w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas III b i III d pod opieką wychowawczyń, mgr Bogusławy Klimczok i mgr Aleksandry Pachulskiej. Na akademii obecni byli uczniowie, nauczyciele oraz przedstawicielki Rady Rodziców, panie Krystyna Juraś oraz Bogusława Golus.

 

 

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły młodzież przedstawiła piękny montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klas III b i III d, prowadzony przez uczennicę klasy III d Katarzynę Bielecką. Karolina i Szymon z Prezydium Rady Młodzieży, w imieniu wszystkich uczniów  złożyli wszystkim nauczycielom życzenia oraz wręczyli okolicznościową tablicę pamiątkową z życzeniami i wykonane przez uczniów kwiaty.
W wystąpieniu dyrektora szkoły, mgr Marka Napieraja usłyszeliśmy odpowiedzi na pytania „Jaki jest idealny  nauczyciel?”, „Jakiego nauczyciela oczekują uczniowie?”,  „Czego oczekuje się od nauczyciela współczesnego?” i wreszcie -  „Jacy są nauczyciele naszej szkoły?”. Podsumowując swoją wypowiedź, pan dyrektor z przekonaniem i dumą stwierdził: „Jako dyrektor wiem, że w naszym Gimnazjum nie brakuje nauczycieli wybitnych, o szczególnych predyspozycjach, pełniących w życiu swoich uczniów rolę autorytetów i przewodników”. Potwierdzeniem tych słów było uhonorowanie aż 10 nauczycieli naszej placówki Nagrodą Dyrektora Szkoły za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.
Kończąc swą wypowiedź pan dyrektor wyraził wdzięczność wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie i codzienny trud. Złożył podziękowanie za rzetelność i oddanie, z jakim realizują powierzone im obowiązki. Życzył marzeń, które będą urzeczywistniać, pięknych i szalonych pomysłów, cierpliwości i wytrwałości, aby praca z uczniami zrodziła wiele dobrych owoców.

W części rozrywkowej uczestnicy akademii zobaczyli humorystyczną scenkę kabaretową z życia szkoły.  Pięknym akcentem uroczystości były prezentacje utalentowanych artystycznie uczennic - taniec solowy dedykowany nauczycielom w pięknym, artystycznym i subtelnym wykonaniu Patrycji Janty, uczennicy klasy III d oraz piosenka „Alleluja” w mistrzowskiej interpretacji uczennicy klasy III d,  Wiktorii Kazuch.
Ukoronowaniem akademii był brawurowy i pełen wdzięku taniec w stylu Bollywood dziewcząt Szkolnego Zespołu Tanecznego FESS, którym towarzyszyli żywiołowi partnerzy – chłopcy z klasy III d ( choreografia autorstwa mgr Agnieszki Jochlik). Ta prezentacja zyskała ogromny i zasłużony aplauz publiczności. Dziękujemy uczniom i ich opiekunkom za przygotowanie uroczystości oraz ciepłe, pełne uśmiechów  spotkanie społeczności gimnazjalnej.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.