WOLONTARIUSZE Z GIMNAZJUM im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie

Jakiś czas temu Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka nawiązało kontakt z Fundacją „Dziewczynka z Zapałkami”. Jest to  instytucja pozarządowa, która  od 16 lat prowadzi działalność na rzecz poprawy warunków życia dzieci z rodzin ubogich np. poprzez dofinansowanie do obiadów oraz podręczników. Fundacja pozyskuje środki finansowe na realizację celów statutowych ze sprzedaży Baśniowych Zapałek, dotacji i darowizn.

Opiekunka Rady Młodzież Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie,  mgr Barbara Skiba wraz z grupą zaangażowanej młodzieży podjęła się współpracy z fundacją w dziedzinie wolontariatu. Akcja odbyła się w dniach 17-19 października br. w markecie „Simply” i polegała na pakowaniu zakupów oraz zachęcaniu klientów do wsparcia fundacji. Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na cele charytatywne, a 20 % pozyskanych środków trafi do szkoły w celu dofinansowania podręczników, kanapek oraz wyjazdów szkolnych uczniów gimnazjum. Nadmienić trzeba, że uczniowie biorący udział w akcji, robili to w swoim czasie wolnym. Każdy uczestnik przez 3 godziny pomagał przy pakowaniu zakupów z jedną przerwą na coś słodkiego Śmiech

 

Działania na rzecz dzieci z ubogich rodzin są bardzo ważne, ponieważ w całym kraju głoduje aż 800 tys. dzieci (dane z raportu „Głód i niedożywienie dzieci w Polsce” opracowanego przez Dom Badawczy Maison). Na szczęście w społeczności gimnazjalnej jest wielu wspaniałych wolontariuszy chętnych do bezinteresownej pomocy oraz gotowych poświęcić swój wolny czas! Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży naszego gimnazjum, dlatego już planowana jest kolejna.

Opiekunka Rady Młodzieży
Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie,
mgr Barbara Skiba

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.