ODGŁOSY CZTERECH PÓR ROKU W... CK „KAROLINKA”

Członkowie Szkolnego Koła Caritas z opiekunką Mirosławą Wojtas  zostali zaproszeni 22 października bieżącego roku na niezwykłe wydarzenie, które było udziałem aktorów- młodych adeptów choreografii, uczniów Gimnazjum Zespołu Dziennych Ośrodków Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczych i Rewalidacyjnych w Radzionkowie. Wystawiana sztuka Odgłosy czterech pór roku, była zamysłem twórczyni, nauczycielki muzyki Katarzyny Kwinty-Lukoschik. Wspomagała ją wychowawczyni grupy gimnazjalnej ZDOREWiR, Anna Biedroń. Przedstawienie ubogaciło słowo  wstępne w formie narracji, mojego autorstwa, które oddało w pełni zamierzenia aktorów, dotyczące każdej z pór roku. Zapytałam Kasię, jak powstało przedstawienie. Dzięki ćwiczeniom integracyjnym na warsztatach choreo- jak mówi Katarzyna,  powstała najpierw historia przedstawionej sztuki, a potem interpretacje ruchowe. Wychowankowie pracowali razem ze swoimi nauczycielkami raz w tygodniu przez pół roku, aby wydarzenie miało taki efekt. Środki artystyczne: wizualne i słuchowe: szelesty liści, szum wody, deszczu, odgłosy burzy, wyładowania atmosferyczne  uwydatniały treści, dotyczące zmian w przyrodzie. Reszta była ubogacona ruchem aktorów. Był to występ na przemian statyczny i dynamiczny. Nie mniej jednak ubogacony bardzo dobrze dobranymi środkami artystycznymi. Każdy z występujących aktorów zaprezentował  poprzez ruch  indywidualne wizje zjawisk, które mają miejsce jesienią, zimą, wiosną i latem.

Składam głębokie słowa uznania dla twórców oraz wspaniałych aktorów,  wychowanków zdorewirowskiego gimnazjum.

Obecna na przedstawieniu w roli narratora,
Maria Kielar-Czapla, również katecheta ZDOREWiR

A oto opinie  uczennic Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka, które miały zaszczyt uczestniczyć w tym niezwykłym, artystycznym wydarzeniu. Niech słowa mówią….

Karolina Kukla II b
„Występ naprawdę zapierał dech w piersiach. Podczas występu nie wypowiedziano ani jednego słowa lecz tańce, zabawy, gesty i ta radość na scenie, trafiły do każdego z nas jak 1000 najwspanialszych słów. Emocje przekazywane przez nich nie są do opisania, jest w tym coś niezwykłego co porusza serca wszystkich! Przeżycie i doświadczenie cudowne! Jak niewiele trzeba słów, aby poruszyć w człowieku tyle dobrych emocji!”

Kamila Pająk kl. III a
„Wolontariusze z Koła "Caritas" razem z panią Mirosławą Wojtas i z-cą dyr. panią Weroniką Sitarz jako widzowie mieli okazję obejrzeć niezwykłą pantomimę. Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem. Uważam, że aktorzy wraz z ich wychowawcami zasługują na złoty medal. Każdy włożył mnóstwo serca w realizację tak zachwycającego występu, a aktorzy ujęli nas swoją pozytywną energią i prawdziwie szczerym uśmiechem. To przedstawienie było także piękną lekcją wrażliwości, ale również wytrwałości oraz hartu ducha. Chciałabym serdecznie pogratulować wszystkim odpowiedzialnym za ten spektakl, a szczególnie wychowawcom, którzy zawsze w pełni poświęcają się swoim wychowankom.”

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.