Lekcja Historii ONLINE

Dnia 23 października Uczniowie klas trzecich Naszego Gimnazjum mieli okazję za pomocą transmisji internetowej uczestniczyć w specjalnej lekcji przygotowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Lekcja ta była przeprowadzona w ramach projektu edukacyjnego pt. "Opowieści o Żydach polskich". Patronami przedsięwzięcia byli TVP Historia i Program 1 Polskiego Radia, a honorowym patronem - Minister Edukacji Narodowej. Zajęcia poprowadzili aktorka Maria Seweryn oraz Maciej Orłoś, aktor i prezenter.

Lekcja poruszała tematykę historii i tożsamości polskich Żydów, była doskonałym uzupełnieniem szkolnego programu nauczania oraz możliwością zapoznania się przez naszych uczniów z częścią wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, której otwarcie zaplanowano na 28 października 2014r.

 

Nauczyciele historii: mgr Beata Duch, mgr Katarzyna Markusik

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.