Rok szkolny 2014/2015 – Rokiem Historycznym w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka

Za zgodą Dyrektora Szkoły Pana mgr Marka Napieraja i przy wsparciu Dyrektor Pani mgr Weroniki Sitarz rok szkolny 2014/2015 nauczycielki historii mgr Beata Duch i mgr Katarzyna Markusik mają zaszczyt ogłosić rozpoczęcie Roku Historycznego w naszym gimnazjum.

Zaplanowano, m.in.:

• Udział klas trzecich w internetowej transmisji zajęć edukacyjnych pt. "Opowieści
  • Żydach polskich" przygotowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich
  • w Warszawie.
  • Przygotowanie wystawy tematycznej z okazji Dnia Patrona i 15 - lecia naszego gimnazjum
  • Organizację konkursu plastycznego na portret Patrona Ojca Ludwika Wrodarczyka.
  • Udział w ogólnopolskim projekcie Instytutu Pamięci Narodowej ” Kamienie pamięci – Kapłani i osoby konsekrowane”.
  • Przedstawienie prezentacji multimedialnej dla uczniów klas trzecich „ Nowe rodzaje broni w I wojnie światowej”.
  • Organizację konkursu mitologicznego „Mitologia Greków i Rzymian” dla uczniów szkół podstawowych gminy Radzionków.
  • Przeprowadzenie przez uczniów klasy drugiej i trzeciej lekcji dla uczniów klas pierwszych
    „Religia Greków”.
  • Organizację trzeciej wystawy gimnazjalnej „Moje pamiątki rodzinne” w ramach Dnia Otwartego.
  • Wyjazdy edukacyjne, m.in. do Muzeum w Tarnowskich Górach, Świętochłowicach.
  • Udział uczniów w konkursach i olimpiadach z zakresu historii.

Wszystkich chętnych nauczycieli, rodziców i uczniów zapraszamy do współpracy.

Nauczycielki historii:  mgr  Beata Duch, mgr Katarzyna Markusik