„Radzionkowskie Rody” – premiera książki Marii Kielar - Czapla

„W chłodny deszczowy wieczór 23 października 2014 r. w Centrum Kultury „Karolinka” miała miejsce premiera długo oczekiwanej książki „Radzionkowskie Rody” Na uroczystość stawiły się wszystkie opisywane rodziny, bliscy znajomi oraz mieszkańcy chcący zobaczyć, teraz po premierze można spokojnie o tym powiedzieć „społeczno – kulturalne wydarzenie roku”. Cała uroczystą część premiery poprowadził Paweł Bomba – Przewodniczący RTSK. Serdecznie podziękowania zostały skierowane do Pani Marii Kielar – Czapla – autorki książki, która od ponad czterech lat spisywała pasjonujące historie radzionkowskich rodzin. Obecnie praca jest kontynuowana, więc w tym miejscu już zapewniamy, że powstanie II tom „Radzionkowskich Rodów”
Cała uroczystość została uświetniona muzycznym występem Rodziny Ciecieręga, którzy w dobrym rytmie zaprezentowali swoje autorskie utwory wszystkich zgromadzonym na sali. Ogromne wyróżnienie spotkało również pozostałe osoby, dzięki którym powstała książka Pani Elżbiecie Kulej – autorce szaty graficznej książki oraz Pani Joannie Bojczyk – polonistce oraz redaktorowi Głosu Radzionkowskiego Grzegorzowi Bylica.  Również najstarsi bohaterowi obecni na uroczystości zostali wyróżnienia, Paweł Bomba wraz z Marią Kielar – Czapla złożył gratulacje Pani Marii Górnickiej i Pani Alfred Gediga. 
W imieniu bohaterów książki głos zabrał dr Jan Wrodarczyk, który podzielił się swoją refleksją nt. książki i życia społecznego w Radzionkowie. Każda rodzina otrzymała swój egzemplarz książki w którym znalazła się później dedykacja samej autorki.
Warto podkreślić, że książka o radzionkowskich rodzinach wydana przez Radzionkowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne ukazała się w „Roku Rodziny”.
Tym cenniejsza jest ta pamiątka dla wielu rodzin, którzy nie kryli swojego wzruszenia oglądając na dużym kinowym ekranie swoje archiwalne zdjęcia.
Po części oficjalnej wszyscy udali się na rozmowy do restauracji Figaro za co dziękujemy Rodzinie Machoniom."

Artykuł przedrukowany - news RTSK

Społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie serdecznie GRATULUJE mgr Marii Kielar - Czapla, nauczycielce - katechetce naszej szkoły, tej wspaniałej książki. Mario - jesteś dobrym duchem naszej szkoły i Radzionkowa. Kultywując pamięć o Patronie Szkoły, Ojcu Ludwiku Wrodarczyku oraz zapisując dzieje rodów Radzionkowskich niesiesz wiedzę i ogromne, nieprzemijające wartości. Dziękujemy.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.