Lepienie pierogów w ramach międzynarodowego projektu ‘Care2Feed”

Od września roku szkolnego 2014/2015 w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka rozpoczęła swa działalność klasa z rozszerzonym językiem angielskim.
W ramach zajęć młodzież ma lekcje kulturowe, oraz Science In English. Ponadto uczniowie mają możliwość współpracy z rówieśnikami z innych europejskich krajów w projekcie eTwinning. W tym roku projekt ma nazwę Care2Feed – czyli dbamy o to co jemy.

Jednym z zadań w projekcie było zaprezentowanie zdrowych, domowych potraw, typowych dla każdego kraju partnerskiego. Uczniowie naszego gimnazjum najpierw przygotowali plakaty dotyczącego jedzenia, potraw które lubią i są przygotowywane w ich domach; następnie nasi wspaniali i pełni entuzjazmu gimnazjaliści własnoręcznie przygotowywali, a właściwie-  lepili - pierogi. Jedna z uczennic wraz z mamą przygotowała przepyszny farsz, a następnie - już w szkole - wszyscy razem wałkowaliśmy ciasto, nakładaliśmy farsz, sklejaliśmy no i naturalnie konsumowaliśmy. Myślę , że najlepszą częścią  tego lekcyjno – kulinarnego spotkania była oczywiście konsumpcja. Przy okazji zabawy, ćwiczyliśmy język angielski i pisaliśmy przepisy dla naszych kolegów z za granicy.

 

mgr Sylwia Piekarczyk, nauczycielka języka angielskiego

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.