Ostatnie warsztaty w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” w Gimnazjum m. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie.

7 listopada 6 RUN ( 2 rodziców, 2 uczniów, 2 nauczycieli) uczestniczyło w ostatnich warsztatach w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” w Gimnazjum m. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie.

Szkolny Projekt Współpracy powstaje dzięki udziałowi  w szkoleniach i warsztatach 6RUN ( 2 rodziców, 2 uczniów i 2 nauczycieli). Tym razem w warsztacie uczestniczyli: 2 rodziców - pani Agnieszka Jasiok oraz pani Juraś, dwoje uczniów - Szymon Jasiok i Aneta Rabsztyn oraz opiekunka Rady Młodzieży mgr Barbara Skiba i mgr Joanna Bojczyk.
Trwają intensywne prace zmierzające do wypracowania modelowego dla naszej szkoły Programu Współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami.
Niektóre elementy Programu już są realizowane ( po zaopiniowaniu przez Radę Rodziców i Radę Młodzieży). Ostateczna wersja Programu zostanie przedłożona społeczności szkolnej pod koniec listopada bieżącego roku i wdrożona do realizacji.
Projekt ten zostanie również wysłany na Konkurs Dobrych Praktyk na najlepsze programy.
Po wdrożeniu Programu Współpracy szkoła otrzyma Certyfikat "Szkoła Współpracy" wystawiony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej