Lekcje języka angielskiego i niemieckiego z udziałem wolontariuszy z Francji i Włoch.

W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Piekarach Śląskich rozpoczął się cykl lekcji otwartych, prowadzonych przez wolontariuszy z Francji, Włoch i Hiszpanii. Młodzi wolontariusze przyjechali do Polski na cały rok. Będą poznawać nasz kraj, nawiązywać przyjaźnie, uczyć się języka polskiego oraz uczestniczyć w wielu projektach. Jednym z nich jest Projekt Współpracy Bibilioteki Piekarskiej z naszą szkołą. Pierwszym etapem jego realizacji są lekcje, na których uczniowie poznają historię, zwyczaje i ciekawostki związane z krajami ojczystymi wolontariuszy. Już odwiedziła nas Morgana z Włoch oraz Lea z Francji.

Planowane są kolejne spotkania z wolontariuszami oraz zorganizowanie Tygodnia Europejskiego w szkole z udziałem gości.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.