„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…” – jakże wymowne były dla nas te słowa, kiedy pochylaliśmy się nad grobami naszych Przyjaciół, którzy odeszli: nauczycieli, innych pracowników szkoły, uczniów – osób, które niedawno żyły obok nas, osób – które tak jak dzisiaj my, tworzyły kiedyś historię naszego gimnazjum. Wspomnienie, modlitwa, chwila zadumy i refleksji… czasem warto zatrzymać się, pomyśleć i zamilknąć, by usłyszeć, co mówi cisza…
Kochani! – Dziękujemy, że byliście z nami, za Wasze świadectwo życia, za każde dobro, które od Was płynęło, za wszystko, czego się od Was nauczyliśmy. Nigdy Was nie zapomnimy – zawsze zostaniecie w naszych sercach!

W imieniu społeczności gimnazjalnej
-  uczniowie klas III: Kamila Pająk, Klaudia Jaruszewska, Katarzyna Bielecka, Szymon Jasiok
oraz pani Mirosława Wojtas

I jeszcze słowa uczennicy.:

Światełko dla naszych zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów gimnazjum

Dnia 6 listopada, uczniowie klas III - Kasia Bielecka, Klaudia Jaruszewska, Kamila Pająk oraz Szymon Jasiok pod opieką Pani mgr Mirosławy Wojtas poszli nawiedzić groby, pomodlić się i zapalić znicze zmarłym związanym z naszym gimnazjum.
My, jako uczniowie, wspomnieliśmy historię ludzi, wśród nich absolwentów i uczniów, którzy odeszli z tego świata, będąc naszymi rówieśnikami lub niewiele starszymi od nas. Kiedy odmawialiśmy "wieczny odpoczynek" miało się wrażenie, że nasza modlitwa jest dwa razy głośniejsza. W tych chwilach moment refleksji jest naprawdę bezcenny. Kamila Pająk, kl. IIIa

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.