Książkowa Lista Przebojów ! Wielkie hity !

 

Młodzież naszego gimnazjum przystąpiła do realizacji kolejnego zadania w ramach Ogólnopolskiego „ Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,” czyli wyboru  najlepszych i najciekawszych zdaniem gimnazjalistów książek lub całych serii. Swoje propozycje wrzucali do urny wyborczej. Na kartkach zamieszczali tytuły oraz autorów „wielkich dzieł ”!

Najwięcej głosów padło na książki: Johna Flanagana seria: „Zwiadowcy” oraz „Drużyna”, J.R.R. Tolkiena: „Hobbit” i „Władca Pierścieni”, L.J. Smith; „Pamiętniki Wampirów”, A. Scarrow: „Jeźdźcy w czasie”, S.Collins: „Igrzyska śmierci”, seria: „Dary anioła” C.Clar, Marie Lu cykl; „Legenda”. Pojawiły się również książki z cyklu; „Wodospady Cienia” C.C. Hunter, Brooke Lauren, seria: „Heartland”, powieść kryminalna S. Riverton: „Żelazny wóz”, seria książek: C. Kier  „Rywalki”, cykl książek fantastyczno – naukowych: Kroniki Diuny F. Herberta. Młodzież wymieniała również swoich ulubionych pisarzy: John Green, Barnholdt Lauren, Thomas Harris, Stephen King. Znajomość nowości wydawniczych przez młodzież świadczy o ich wysokim poziomie czytelniczym a sięganie po dzieła zróżnicowane tematycznie o szerokich i wszechstronnych zainteresowaniach. Oczytana młodzież naszego gimnazjum głosująca i znająca bestsellery książkowe to dowód na to, że książka wbrew  „nagonce ” ma się świetnie w naszej szkole i nadal jest wielkim hitem dla radzionkowskiej młodzieży.

 

Młodzież z Koła bibliotecznego wraz z nauczycielem bibliotekarzem

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.