WIZYTA W ZDOREWiR – dary serca uczniów, rodziców i nauczycieli Gimnazjum

Radosne buzie, pozytywne emocje, niesamowita atmosfera – tak jest zawsze, ilekroć przekraczamy progi naszych sąsiadów – ZDOREWiR (Zespół Dziennych Ośrodków Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Radzionkowie). Nie inaczej było i tym razem – 19 listopada br. , kiedy przedstawicielki Szkolnego Koła Caritas (Wiktoria Baran IIIc, Klaudia Michalik IIc, Paulina Matejczyk IIc, Wiktoria Jaruszewska IIb) wraz z opiekunkami złożyły wizytę w Ośrodku.
Na początku zawitaliśmy u Pani Dyrektor, która jak zwykle powitała nas bardzo ciepło i serdecznie. Na jej ręce złożyliśmy drobny, finansowy  Dar Serca zgromadzony podczas jednej ze „Słodkich przerw” przez uczniów naszego gimnazjum, na rzecz Wychowanków Ośrodka.
Następnie udaliśmy się do „naszych starych znajomych” (grupy gimnazjalnej), którzy tworzyli właśnie wspaniałe dzieła z gliny. Dla nich też mieliśmy niespodziankę – dary dla Sklepiku (zbierane w naszej szkole w ramach akcji „Sklepik”).  Jakaż radość i poruszenie panowały w sali, gdy nasza Pani Katechetka – Maria Kielar-Czapla, wyciągała z torby „nową dostawę sklepikową”! Emocjom nie było końca!
Udało nam się odwiedzić także pozostałe grupy. Wszyscy przyjęli nas bardzo przyjaźnie: pięknie się z nami witali, uśmiechali, pokazywali jak spędzają czas, a nawet zagrali specjalnie dla nas na instrumentach! Wolontariuszki Caritas również spisały się wzorowo!
Dziękujemy za (jak zawsze) szeroko otwarte dla nas drzwi oraz tą bezcenną radość i ciepło, które przekazujecie! Do zobaczenia!
PS. Nadmienię tylko, że godnym zauważenia i pokreślenia jest fakt, niesamowitego daru naszej Pani Katechetki – Marii Kielar Czapli, (która od lat pracuje w ZDOREWiR),   objawiającego się w wyjątkowej  umiejętności kontaktowania się z Wychowankami. Doskonale ich zna, potrafi wydobyć z nich najpiękniejsze  (nie do opisania) emocje . Myślę, że w zamian też otrzymuje od nich bardzo wiele.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas, mgr Mirosława Wojtas

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.