Nasze uczennice LAUREATKAMI I, I i III miejsca w konkursie bibliotecznym na Kalendarz Adwentowy promujący czytelnictwo, w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa

 

W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Piekarach Śląskich uczniowie klas III wzięli udział w konkursie na Kalendarz Adwentowy promujący czytelnictwo.
Młodzież z twórczym zaangażowaniem wywiązała się z zadania wykonując w ramach lekcji  plastyki 35 kalendarzy ( prace indywidualne i zespołowe), które przesłaliśmy do siedziby Biblioteki w Piekarach Śląskich.

 

Każdy z wykonanych przez uczniów kalendarzy, promujących czytelnictwo ukrytymi w 24 okienkach cytatami, ilustracjami książek lub wizerunkami wielkich poetów i pisarzy zaskakiwał oryginalnością i wkładem pracy uczniów. Tym samym nasi wychowankowie wzięli po raz drugi czynny udział w Ogólnopolskim Projekcie Narodowego Programu Czytelnictwa ( pierwszy raz uczniowie promowali czytelnictwo wykonując konkursowe zakładki do książek promujące czytelnictwo w ramach współpracy z Biblioteką w Radzionkowie).
Jury konkursowe miało trudne zadanie, ponieważ prace naszych uczniów znacznie podwyższyły poziom nadesłanych prac.
I to nasi uczniowie zdobyli wszystkie nagrody na poziomie gimnazjum.
Nagrodami są książki, które wzbogacą zasoby naszej szkolnej biblioteki. Są to: Trylogia „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, Johna Flanagana „Drużyna Wyrzutki” oraz z serii „Wodospady cienia” - „Urodzona o północy” C. C. Hunter.

Laureatkami, które przyczyniły się do wzbogacenia zasobów biblioteki szkolnej zostały:

I miejsce Wiktoria Kazuch kl. III d
II miejsce – praca zbiorowa: Kinga Przykuta, Magda Purgoł, Karolina Ziętek, Monika Wodarczyk z kl. III a
III m
iejsce Katarzyna z kl. III c

Pełni dumy GRATULUJEMY sukcesu LAUREATKOMŚmiech

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszej stronie, gdzie można zobaczyć wszystkie prace oraz fotorelację z wręczenia laureatom dyplomów i przekazania nagród.

Nauczycielka plastyki, mgr Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.