„Wieczór w szkole” - uczniowie, nauczyciele, rodzice i absolwenci szkoły.

Godzina 19, 28 listopada, piątek. Radzionkowskie ulice opustoszałe, okna domów i mieszkań oświetlone. Przeciętny obywatel miasta spędza wieczór w ciepłym domu z rodziną. Na ulicy Krzywej 18, w budynku Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka robi się w tym czasie gwarno. Uczniowie klasy I b i I d, uczniowie wspierający, absolwenci, rodzice oraz wychowawcy i nauczyciele przygotowują się do „Wieczoru w szkole”. A pracy niemało. Obydwie klasy rozlokowały się w swoich pracowniach lekcyjnych, czekając na zamówioną pizzę. W tym czasie uczniowie wspomagający oraz absolwenci wykonywali ostatnie przygotowania do podchodów - które były głównym punktem wieczoru. Wesoły gwar uczniów, rozmowy absolwentów wspominających czasy gimnazjalne - czyli po prostu hałas w szkole – nie wskazywały na to , że już za moment będzie tutaj cisza. Po przypomnieniu regulaminu podchodów, uczniowie zostali podzieleni na grupy, z których każda musiała dotrzeć do czterech stanowisk oraz wykonać różne zadania przy każdym z nich. W całej szkole zgaszono światła, uczniowie mogli za to korzystać z latarek. Obowiązywał również zakaz głośnych rozmów oraz biegania w trakcie podchodów. Oprócz uczniów rozstawionych w poszczególnych „punktach”, na każdym piętrze dyżurowali nasi absolwenci nadzorując dyscyplinę grup oraz „strasząc” uczniów (co było dla wszystkich największą frajdą).
Grupy wychodziły w odstępach kilkominutowych, w tym czasie pozostali uczniowie pod nadzorem wychowawczyń pani Joanny Bojczyk i Agnieszki Jochlik, oraz pań - Barbary Skiby i Weroniki Sitarz, bawili się świetnie, grając w gry zainicjowane przez nauczycielki.
Zawodnicy musieli się zmierzyć w podchodach między innymi z grą Sudoku, składaniem puzzli, grą zręcznościową, szukaniem skarbu czy też grą komputerową. Z miejsca na miejsce kierowały ich bądź wskazówki, bądź mapa szkoły, którą otrzymali. Najlepszą grupą okazała się grupa II w składzie: Monika Klakla, Tomek Mateja, Jakub Wosz i Roksana Kamińska z klasy I d. Gratulacje!
Po dotarciu do mety i ukończeniu wszystkich zadań, zebraliśmy się wszyscy w sali nr 18 gdzie wyświetlany był film. Jednak okazał się on zupełnie zbędny – uczniowie zamiast tego wymieniali informacje na temat podchodów, a głośne rozmowy, chichoty, dojadanie resztek pyszności (czyli chipsów, czekoladek, cukierków, paluszków itp.) i niezbędna sesja zdjęciowa wypełniły nam czas. Po posprzątaniu całego bałaganu można wreszcie było udać się do swoich domów .
Impreza była bardzo udana, a na pytania uczniów czy będzie powtórka – wychowawczynie odpowiadają: tak, ale najpierw trzeba sobie na to zasłużyć Śmiech… więc kochani uczniowie – starajcie się!
Szczególne podziękowania dla osób wspierających naszą imprezę – dla pani dyrektor Weroniki Sitarz oraz Barbary Skiba – opiekunki Rady Młodzieży. Dziękujemy również naszym absolwentom oraz uczniom wspierającym, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu podchodów.
Pomagali nam absolwenci:
Mateusz Pyka, Ada Pilarska, Filip Kobek, Patryk Zapała, Szymon Kisiel, Magda Zabiegło, Dawid Jaruszewski, Szymon Bisaga, Tomek Gołuchowski, Tomek Paterman, Martyna Pyka, Piotr Oleszko, Bartosz Cieśla, Piotr Wieczorek i Kasia Smiejczak oraz nasi uczniowie: Grzegorz Cieśla, Tymoteusz Herman, Zuzia Mania, Karolina Kukla, Paulina Buchacz, Dominika Kiczka, Kasia Dworczyk, Szymon Jasiok oraz Cezary Gotschalk.
Byli z nami również rodzice - państwo Golus dzięki którym ta niemała czeladka była bardziej "do ogarnięcia". Dziękujemy!


Agnieszka Jochlik

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.