Belfer inspiruje! Szkolne Projekty Edukacyjne uczniów.

Pobudzanie kreatywności uczniów jest zadaniem nauczycieli.
Realizacja uczniowskich projektów edukacyjnych pozwala na realizację tego zadania. Uczniowie - wybierając tematy projektu, poszukując materiałów, realizując założenia projektowe, a następnie prezentując efekty zrealizowanych projektów, konsultując się z nauczycielem opiekunem - są w swych działaniach niezwykle kreatywni. Do tej pory w naszej placówce uczniowie zrealizowali ponad 100 projektów szkolnych. Uczestniczyliśmy i nadal realizujemy wiele projektów ogólnopolskich.
Nauczyciele inspirują uczniów.
Wychowankowie zaś w sposób twórczy realizują zadania projektowe, wykazując się zaangażowaniem oraz kreatywnym podejściem.Ta metoda pracy z uczniami daje więc wymierne efekty edukacyjne jak i wychowawcze.

Efekt takiej inspiracji w dniu 3 grudnia mogli podziwiać uczniowie klasy IIa i IId, uczestnicząc w niezwykłej lekcji języka polskiego. Pod kierunkiem Joanny Bojczyk uczniowie: Zuzanna Mania, Szymon Majka i Bartosz Niewiadomski zaprezentowali wywiad pod tytułem „Odyseusz i jego peregrynacja”. Praca w ramach projektu polegała na zaprezentowaniu wybranych wątków eposu Homera w nowoczesnej formie – „programu telewizyjnego”. Nagranie inscenizowanych rozmów z bohaterami (według autorskiego scenariusza), a także reklam połączyli uczniowie z grą aktorską prezentowaną podczas wywiadu „na żywo”. Podziw rówieśników wzbudziła wyjątkowa pomysłowość wykonawców oraz profesjonalizm wykonania całego przedsięwzięcia.

Innym, bardzo ciekawym spotkaniem lekcyjnym klasy II d była prezentacja Projektu zrealizowanego przez trzyosobowy zespół międzyklasowy: Alana i Marcela Różyckich z kl. II d oraz Krzysztofa Śmigierę z kl. III d Eine kulinarische Reise durch Deutschland” („Kulinarna podróż przez Niemcy”). Prezentacja odbyła się 5 listopada. Nauczycielem inspirującym  zespołu projektowego była nauczycielka języka niemieckiego, mgr Mirosława Wojtas. Uczniowie zastosowali w swojej prezentacji technologię informacyjną, zaprezentowali wykonane przez siebie plakaty, przebrali się oraz przygotowali słodki poczęstunek. Nie zapomnieli o podziękowaniu dla nauczyciela – opiekuna projektu. Ta forma pracy z uczniami na lekcjach języka obcego pozwala na opanowanie umiejętności językowych w formie „żywej”,  w sposób atrakcyjny dla uczniów.

Na lekcjach Muzyki we wszystkich klasach I inny zespół projektowy w składzie: Martyna Szymańska, Sonia Cieplik  i Natalia Leszczyk z klasy II a, inspirowany przez nauczycielkę Muzyki, mgr Weronikę Sitarz,przedstawił prezentację zrealizowanego przez siebie projektu "Historia filmu. Czy film może istnieć beż muzyki?" Celem projektu było poznanie historii filmu, a także uzyskanie odpowiedzi na pytania, „Czy film potrafi istnieć bez muzyki?” oraz „Czy muzyka jest istotnym elementem sztuki filmowej?”. Również ten zespół został nagrodzony brawami przez młodszych kolegów.

nauczycielka języka polskiego, mgr Joanna Bojczyk
nauczycielka muzyki, mgr Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.