Świąteczny Jarmark w Radzionkowie

13 grudnia uczniowie Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka wzięli udział w kolędowaniu, w ramach radzionkowskiego Jarmarku Świątecznego.
Młodzież przygotowana przez nauczycielkę muzyki, mgr Weronikę Sitarz, w tym roku zaśpiewała mieszkańcom Radzionkowa tradycyjne, polskie kolędy ( w ubiegłym roku zaprezentowaliśmy kolędy w języku angielskim i niemieckim):  "Wśród nocnej ciszy". "Przybieżeli do Betlejem", "Pospieszcie pastuszki", "Dzisiaj w Betlejem", "Gdy śliczna Panna" i "Lulajże Jezuniu" oraz piosenkę bożonarodzeniową Czerwonych Gitar "Jeden dzień w roku". Solistka, Wiktoria Kazuch ( utalentowana wokalnie uczennica kl. III d) wykonała kolędy "Bóg się rodzi" oraz "Gdy śliczna Panna" i "Lulajże Jezuniu" zachwycając słuchaczy pięknymi, pełnymi ciepła interpretacjami. Występującym kolędnikom towarzyszyły dziewczęta ze Szkolnego Zespołu Tanecznego FESS z solistkami tańczącymi na pointach Klaudią Stanisz i Patrycją Janta. Piękne interpretacje taneczne wybranych kolęd wzbogaciły atmosferę gimnazjalnego, przedświątecznego kolędowania. Opiekunką FESS-u jest mgr Agnieszka Jochlik.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.