Spotkania opłatkowe, przedstawienie Jasełkowe i wspólne kolędowanie w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka

 

19 grudnia był społeczności Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka tradycyjnym, integracyjnym, pełnym ciepła spotkaniem.
Już od 8.00 uczniowie przygotowywali klasowe spotkania opłatkowe. Były to przedświąteczne spotkania uczniów z wychowawcami klas, podczas których wymieniano się symbolicznymi prezentami i składano sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Wyjątkowym darem uczniów klas II b, II c i III a było ofiarowanie prezentów ( żywność) dzieciom z Afryki. Zostały one dołączone darów do wcześniej przygotowanych przez członków Szkolnego Koła Caritas. Wspaniałym pomysłem uczniów klasy III a były prezenty w postaci instrumentów muzycznych.

Po spotkaniach opłatkowych wszyscy udali się do Centrum Kultury "Karolinka", gdzie zobaczyliśmy wyjątkowe przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez uczniów klasy III d i Zespół Taneczny FESS. Wyjątkowość tego przedstawienia polegała na zrealizowaniu pomysłu uczniów i katechety, ks. Krzysztofa Pysznego. Uczniowie, wspierani choreograficznie przez mgr Agnieszkę Jochlik zaprosili nas do kilku krajów ( Rosji, Grecji, Argentyny, Indii, Polski) i Radzionkowa, a nawet dfo Afryki, gdzie witano Dzieciątko tańcem (  tańcem afrykańskim, tańcem baletowym - Patrycja Janta, zorbą, tangiem, tańcem hinduskim, polonezem i trojokiem). Prezentacje taneczne uczniów zadziwiły i  zachwyciły publiczność. Usłyszeliśmy również Wiktorię Kazuch w kolędach "Lulajże Jezuniu i "Bóg się rodzi", której piękny głos wprowadził wszystkich w nastrój Bożego Narodzenia. Dlatego też po przedstawieniu jasełkowym uczniowie i nauczyciele z radością zaśpiewali wspólnie z chórem szkolnym kolędy "Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem" i "Przybieżeli do Betlejem". Wspólne kolędowanie poprowadziła z-ca dyr., mgr Weronika Sitarz.
Po zakończeniu kolędowania Prezydium Rady Młodzieży ogłosiło wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejszą choinkę i wręczyło laureatom symboliczne prezenty oraz dyplomy. I miejsce zdobyła choinka klasy I b, miejsce drugie - choinka klasy II d, III miejsce - choinka klasy III d. Wyróżniona została również choinka, która zdobi naszą salę multimedialną, a została przygotowana przez Prezydium Rady Rodziców.

Zakończeniem spotkania były płynące z serca życzenia świąteczne i noworoczne, które społeczności gimnazjalnej złożył Dyrektor szkoły, mgr Marek Napieraj. Dziękujemy pani dyrektor, Justynie Konik i pracownikom Centrum Kultury "Karolinka" za udostępnienie sali widowiskowej.
Księdzu Krzysztofowi Pysznemu, mgr Agnieszce Jochlik i mgr Leszkowi Suderowi dziękujemy za przygotowanie uczniów do przedstawienia jasełkowego.
Społeczności gimnazjalnej dziękuję za piękny, kolędowy śpiew oraz za stworzenie prawdziwie rodzinnej i ciepłej atmosfery piątkowych spotkań przedświątecznych. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

z-ca dyr. Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.