Niezapomniana wycieczka do Wiednia - grudzień 2014

Dnia 11 i 12 grudnia odbyła się wycieczka do Wiednia zorganizowana przez panią mgr Barbarę Skibę. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas I, II i III, a opiekę nad nimi sprawowały pani mgr Janina Heczko-Sapota i pani mgr Ewelina Podzimska-Czerniewicz. W trakcie dwudniowego pobytu  uczniowie mieli okazję zobaczyć największe atrakcje Wiednia.

Zwiedziliśmy  MuzeumFfigur Woskowych Madame Tussauds, gdzie mogliśmy stanąć twarzą w twarz ze swoimi idolami i słynnymi osobistościami świata muzyki, polityki i nauki. Kolejnym punktem programu było Muzeum Historii Naturalnej, w którym poznaliśmy najstarsze dzieje świata min.: skamieniałości, szkielety dinozaurów, mamutów, drugi pod względem wielkości meteoryt oraz mogliśmy sprawdzić jak wyglądalibyśmy jako człowiek prehistoryczny.  Następnie mieliśmy okazję zakosztować życia królewskiego zwiedzając  Pałac Habsburgów, podziwiając niezwykłą architekturę rokoko i stroje cesarzy. Oprócz tego podziwialiśmy cały majestat  miasta podczas przejażdżki na kole Prater, jak również poczuliśmy świąteczny  nastrój zwiedzając jarmarki przedświąteczne, które znajdowały się na  : placu Rathausplatz (największy jarmark w Wiedniu)  oraz na placu Maria-Theresien-Platz i przy Pałacu Królewskim Schoonbrunn. Wszystkim dopisywały  świetne humory, które ubarwiły i nadały uroku całej wyprawie.

 

Klaudia Jaruszewska, uczennica III a

Pełną relację fotograficzną znajdziecie na naszej stronie facebookowejŚmiech

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.