Radość płynąca z niesienia świątecznej pomocy...

Radość płynąca z niesienia świątecznej pomocy stała się udziałem naszej gimnazjalnej społeczności.

W tych wyjątkowych dniach, poprzedzających Boże Narodzenie, staraliśmy się zrobić coś dobrego dla innych.

 

Środa 17 grudzień – przekazaliśmy przepiękne stroiki świąteczne, wykonane przez uczniów, rodziców oraz wychowawczynię klasy Ib – panią Joannę Bojczyk, do Domu Seniora Dolomity. Pracująca tam – pani Agnieszka Szyja (była uczennica naszego gimnazjum), która odebrała prace, wyraziła serdeczne podziękowania za dar. Zacni seniorzy podarowali nam przepiękną, ręcznie wykonaną z płatków kosmetycznych choinkę. Przy okazji zapowiedzieliśmy się z naszą styczniową świąteczną wizytą, połączoną z występem dla mieszkańców Domu Seniora.

Czwartek 18 grudzień wizyta w ZDOREWiR. Zdarzenie pełne wrażeń. Uczniowie: Bartek Kronberg kl. IIa, Wiktoria Jaruszewska kl. IIb, Julia Stefan kl. IIc, Agnieszka Waloszczyk kl. IIc, Bartek Stefan kl. IIc, Filip Zdebel kl. IIc, Jonasz Nowak kl. IIc, Kamila Pająk kl. IIIa wraz z opiekunkami Szkolnego Koła Caritas mieli zaszczyt brać udział w przepięknych Jasełkach w wykonaniu uroczych maluchów z przedszkola działającego przy Ośrodku ZDOREWiR. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wspaniałych strojów oraz talentu scenicznego małych aktorów. Cała sala nagrodziła występ ogromnymi brawami. Następnie zostaliśmy zaproszeni do specjalnej, wyjątkowej kawiarenki, gdzie wspaniale nas ugoszczono. Wychowawczyni grupy gimnazjalnej – pani Ania, przy asyście kelnera – podopiecznego Marcina, wyczarowała dla nas, obecnego tam księdza Kazimierza Cichonia oraz dla pozostałych wychowanków przepyszne herbaty, kawy, ciasteczka…

Aby tradycji stało się zadość, nadszedł moment prezentowania przez naszą panią katechetkę – Marię Kielar-Czaplę, darów do sklepiku, zebranych przez uczniów naszego gimnazjum. I jak zwykle radości było co nie miara! Przekazaliśmy również, na ręce wychowawczyni, słodycze dla naszych przyjaciół. Przy stole nie zabrakło piosenek, zabawy, śmiechu, wspólnych zdjęć, opowiadań  i wspomnień – słowem: duża dawka pozytywnych emocji!

Relacja Kamili Pająk kl. IIIa:

Dzisiejsza wizyta w ZDOREWiR była wyjątkowa. Najpierw obejrzeliśmy cudowne jasełka w wykonaniu przedszkolaków (przeurocze!). Poznaliśmy też kilku wspaniałych ludzi, którzy pracują właśnie w tym ośrodku  i niesamowicie poświęcają się swojej pracy i podopiecznym. Później zaproszono nas do bajkowej kawiarenki Zdorewiru. Wypiliśmy herbatę i zjedliśmy własnoręcznie robione pierniki razem z grupą gimnazjalną. Nasi koledzy i koleżanki okazali się być naprawdę towarzyscy oraz pogodni, od razu zdobyli naszą sympatię. Zaskoczyli mnie tym, jak wielką wartość widzą w słowie "życie" i jak bardzo je doceniają, nie zważając na przeciwności losu.

Piątek 19 grudzień – tego dnia swój finał znalazła nasza akcja – zbiórka dla dzieci z Republiki Środkowej Afryki. Zebraliśmy dużo różnorakich darów żywnościowych i innych
( również instrumentów muzycznych). Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie klas IIb, IIc, IIIa oraz ich wychowawczyń – pani Beaty Duch, pani Joanny Krakowiak, pani Bogusławy Klimczok. Wszystko przekazaliśmy na ręce organizatora – pana Artura Bubalika, działającego przy parafii radzionkowskiej z młodymi ludźmi, przygotowującymi się do Światowych Dni Młodzieży. Odbierając dary, serdecznie nam podziękował, a to co zobaczył skwitował: „Współpraca z waszym gimnazjum – to ma sens!” Później, na Facebooku pan Artur Bubalik napisał:

"DZIĘKUJEMY GIMNAZJUM OJCA LUDWIKA WRODARCZYKA W RADZIONKOWIE!!!
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie z całej mocy zaangażowali się w dzieło "Akcja dla Afryki" za co z serca DZIĘKUJEMY! Cała organizacja była możliwa tylko i wyłącznie dzięki wam! "

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to często wiele spraw do załatwienia i towarzyszący temu pośpiech.
Na szczęście udało nam się uchwycić to co bardzo ważne: dobry uczynek, czas i serce poświęcone drugiemu człowiekowi.

Mirosława Wojtas, opiekunka Szkolnego Koła Caritas

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.