Europejska odznaka jezykowa

Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie odnosi kolejny sukces!

W 2010 roku przyznane zostały nagrody European Language Label - znak jakości dla nowatorskich inicjatyw w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych nauczycielom, których cechuje oryginalność, twórczość i entuzjazm w nauczaniu języków obcych, za działania przeprowadzone w roku szkolnym 2009/2010. Kryteria brane pod uwagę w tegorocznym konkursie to:• innowacyjność, kreatywność i nowatorstwo;
• entuzjazm i osobiste zaangażowanie;
• wykraczanie poza standardowe metody nauczania

Nagroda European Language Label może być przyznawana nauczycielowi, który w ostatnim roku szkolnym przygotował i zrealizował ciekawe i nowatorskie zajęcia czy innego rodzaju działania dla dzieci/uczniów lub społeczności lokalnej; a swoją pracę wykonuje zawsze rzetelnie i sumiennie. Takie były założenia konkursu organizowanego w Polsce przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Agencję Narodową programu "Uczenie się przez całe życie" oraz MEN. Laureaci - którzy wyłaniani są w drodze konkursu projektów - otrzymują prestiżowe certyfikaty podpisane przez Komisarza UE ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży oraz Ministra Edukacji Narodowej.
Z dumą, chcemy się podzielić wiadomością o sukcesie nauczyciela j.angielskiego naszego gimnazjum – Sylwii Piekarczyk , która została laureatem konkursu jako jedna z dwóch nauczycieli reprezentujących szkoły gimnazjalne w całej Polsce.Została ona nagrodzona EUROPEJSKĄ ODZNAKĄ JĘZYKOWĄ za prowadzenie innowacyjnych zajęć Science in English, które odniosły już niejeden sukces nie tylko na na arenie lokalnej ale i międzynarodowej. Co ważne, zajęcia te swoją atrakcyjnością przyciągają coraz więcej młodych ludzi z Radzionkowa, pozwalając im atrakcyjnie spędzić czas dla nich wolny, jak również poznać tajniki biologii i otaczającego nas świata w języku angielskim poprzez nowoczesne technologie informacyjne. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej współtworzonej razem z uczniami w formie bloga – www.spiekarczyk.blogspot.com Strona prowadzona jest wyłącznie w języku angielskim, co pozwala na praktyczne zastosowanie języka obcego oraz nowoczesnych technologii informacyjnych poprzez zamieszczanie na niej nagrań video, prezentacji, zdjęć czy wspólnie wypracowanych na zajęciach materiałów. Otrzymane wyróżnienie jest ogromnym sukcesem całej naszej gimnazjalnej społeczności – uczniów, nauczyciela prowadzącego, nauczycieli wspomagających oraz Dyrekcji. Wszystkim za zaangażowanie w włożone w projekt serce dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w grudniu bieżącego roku.

PANI SYLWIO - SERDECZNIE GRATULUJEMY

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.