Karnawałowo w Galerii Mozaika w CK Karolinka

„...wstań, nie skupiaj się na słabościach
i wątpliwościach, wyprostuj się. Wstań i idź..”
Jan Paweł II

Na parkiet „karolinkowej” Mozaiki na karnawałowe szaleństwo wybrała się (dzięki uprzejmości Dyrekcji C.K. Karolinka) grupa gimnazjalna radzionkowskiego ośrodka ZDOREWiR wraz z wychowawczynią Anną Biedroń i opiekunami oraz zaproszonymi gośćmi:  młodzieżą niepełnosprawną z klas przysposabiających do pracy z Bytomia i Tarnowskich Gór (wśród nich było dwóch absolwentów ZDOREWiR Natalia i Kamil) oraz zaprzyjaźnioną grupą młodzieży Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka. Po radosnym powitaniu gości od razu rozpoczęto tańce i zabawę, która była przeplatana ciekawymi konkursami z malowaniem portretu na baloniku, z zawiązanymi oczami, tańcem par z balonikami itp. O dobór ulubionych utworów młodzieży zadbali didżeje panowie Adam i Adaś- pracownicy ZDOREWiR, który raz po raz otrzymywali aplauz od młodzieży za świetną muzykę. Wspaniała integracja młodzieży poprzez  wspólną zabawę, rozmowy, poczęstunek udowodniła, że nie ma barier dla ludzi, którzy potrafią cieszyć się  chwilą i czerpać radość z życia. O tym świadczyły uśmiechnięte buzie. Młodzież bawiła się do samego końca. Nasi gimnazjaliści podziwiali kondycję młodzieży niepełnosprawnej i energię, która była widoczna podczas tańców. Było to już drugie bardzo udane spotkanie noworoczne w tym miejscu. Jeden z gości - Łukasz powiedział do mnie na końcu dyskoteki: „Wszystko dobre, co się dobrze kończy”. Wypowiedź świadczyła o jego zadowoleniu z zabawy, w której również uczestniczył mimo wcześniejszej nieśmiałości. Z przyjemnością biorę udział w tego rodzaju spotkaniach z młodzieżą niepełnosprawną, gdyż wciąż zauważam, ile wspaniałych cech posiadają, jak potrafią doceniać życie. Bo niepełnosprawny to nie jest ktoś gorszy, ale ktoś wyjątkowy i wrażliwy, kochający ludzi, kogo w każdej chwili stać na promienny i radosny uśmiech. To jest ich atutem. I za to im z serca trzeba podziękować.

 

Maria Kielar-Czapla

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.