„I MIEJSCE w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutsch ist für mich…”

„I MIEJSCE w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutsch ist für mich…” zajęli bracia MARCEL oraz ALAN RÓŻYCKI z Gimnazjum im. Ojca Ludwika w Radzionkowie!
Taki werdykt usłyszeliśmy w czwartek 22 stycznia po prawie 3 godzinach przesłuchań blisko 30 uczestników konkursu organizowanego przez Liceum oraz Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu. Konkurs dla uczniów z terenu województwa śląskiego został objęty Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Patronatem Prezydenta Miasta Bytomia oraz Patronatem Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Nasi bliźniacy pokonali pozostałych uczestników, m.in. z Zawiercia, Piekar Śląskich, Bytomia, Świętochłowic, Zabrza.

Na twarzach zwycięzców niedowierzanie, ale i ogromna radość. Za chwilę podążają w stronę sceny, aby odebrać gratulacje, dyplomy i nagrody z rąk: pani mgr Anety Latacz – wiceprezydent Bytomia do spraw kultury i edukacji, pani dyrektor ZSO nr 3 w Bytomiu – mgr Iwony Olejnik oraz organizatorów.

I jeszcze finałowy występ zwycięzców dla całej zgromadzonej publiczności, sowicie nagrodzony brawami. Chłopcy zaczynają: „Ich – Feuer, ich – Wasser…” („Ja  - ogień, ja – woda…) i dalej już „płynie”  ich wyjątkowa prezentacja, bazująca właśnie na tym, że choć są bardzo podobni, to jednocześnie także zupełnie inni. To co na pewno ich łączy to pasja do języka niemieckiego. Patrzę na „braciszków” i jestem z nich bardzo dumna…

Oprócz tego jeszcze jedna miła niespodzianka – KRZYSZTOF ŚMIGIERA otrzymuje WYRÓŻNIENIE za opowiedzenie bajki - historii, która „ujęła jury” -  o małym chłopcu imieniem Christoph i jego przygodzie z językiem niemieckim. Z tego sukcesu także bardzo się cieszymy!

Jeszcze raz OGROMNE GRATULACJE I ŻYCZENIA DALSZYCH SUKCESÓW W  OBCOWANIU  Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM!Śmiech

nauczycielka języka niemieckiego, mgr Mirosława Wojtas

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.