17 lutego rozpoczął się cykl testów sprawdzających wiedzę i umiejętności uczniów klas II -Badanie wyników nauczania w klasach II w oparciu o procedury Egzaminu Gimnazjalnego.
Dzień pierwszy Egzaminów Próbnych rozpoczął się testami z historii, WOS-u oraz Języka Polskiego. Kolejne badania odbędą się - zgodnie z ustalonym harmonogramem - 24 lutego - matematyka i przedmioty przyrodnicze ( fizyka, chemia, biologia i geografia); 3 marca - język angielski na poziomie podstawowym i rozszerzonym; 6 marca - język niemiecki na poziomie podstawowym.
Dzięki cyklowi badań uczniowie klas II po raz pierwszy "przetrenują" sobie procedury obowiązujące podczas Egzaminu Gimnazjalnego.
Nad organizacją i przebiegiem Egzaminów Próbnych w klasach II czuwa dyrektor szkoły, mgr Marek Na[pieraj.