Europysie dla Związku Emerytów – międzypokoleniowe spotkanie przy komputerze

Szkolny Klub Europejski "Europysie" wpadł na rewelacyjny pomysł, wychodząc na przeciw potrzebom babć i dziadków. Świat pędzi do przodu w przerażającym tempie, nikogo nie ominie zmierzenie się z postępem technologii - nawet naszych kochanych seniorów. Postanowiliśmy im udowodnić, że " nie taki komputer straszny..." organizując 9 marca 2015r. pierwsze szkolenie informatyczne w szkolnej sali komputerowej.

Dla naszej młodzieży korzystanie z komputera i internetu to codzienność. Dla większości seniorów to nowość, dodajmy że przerażająca. Celem tego pierwszego spotkania było uświadomienie im, że korzystanie z komputera nie tylko nie musi być trudne, ale może znacznie ułatwić życie. Nasi uczniowie na jakiś czas przejęli funkcję nauczycieli (właśnie - zapomniałam ich zapytać jakie to uczucie tłumaczyć coś komuś co dla ciebie jest oczywiste, a dla kogoś bardzo trudne.
Szkolenie odbyło się w przyjaznej, miłej atmosferze... okazało się, że nasza młodzież znalazła wspólny język z seniorami, było gwarno od rozmów (również na inne tematy) a naszym sukcesem okazało się założenie stronki facebookowej kochanym emerytom. Szkolenia będą kontynuowane -na prośbę seniorów oraz przy ogromnej aprobacie gimnazjalistów. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój wolny czas: przewodniczącej Klubu Europejskiego - Zuzi Manii, Martynie Plewni, Magdzie Niejodek, Weronice Czornik oraz Kubie Konefałowi. Merci!

 

Agnieszka Jochlik - opiekunka Klubu Europejskiego

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.