Konkurs języka Angielskiego English ACE

12 marca nauczyciele języka angielskiego Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka przeprowadziliKonkurs języka Angielskiego English ACE.

English Ace jest konkursem znanym od 15 lat. Powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych (klasy 4, 5 i 6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Konkurs jest chętnie wykorzystywany przez nauczycieli języka angielskiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania sprawności językowych oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala również diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty językowe.

Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

Konkurs w postaci testu wielokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów klas 4, 5 i 6 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Materiał językowy ujęty w testach konkursowych uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania, a w szczególności elementy wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, w tym o historii Wielkiej Brytanii.
Zadania tego podjęło się 13 uczniów naszej szkoły. Życzymy sukcesu