Międzypokoleniowe spotkania z poezją Jana Brzechwy - promocja czytelnictwa

 

24 i 25 marca w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie odbyły się kolejne, trzy  międzypokoleniowe spotkania uczniów klas I i II z  młodszymi kolegami radzionkowskiego ZDOREWiR ( już trzecie spotkanie tematyczne: pierwsze - spotkanie z choinką, drugie - spotkanie z Afryką) oraz Przedszkola „Pod topolą” – 4 grup: „Smerfów”, „Kubusiów Puchatków”, „ Marynarzy” i „Deszczowych ludków”. Bibliotekę gimnazjum odwiedziło 8o młodych gości wraz z opiekunami.
Tematem spotkania były wiersze Jana Brzechwy,

z którymi dzieci przedszkolne zapoznały się poprzez inscenizacje i piosenki zaprezentowane przez gimnazjalistów.  Pomysłodawczyni spotkań, mgr

Iwona Mliczek zaprosiła dzieci do biblioteki zachęcając je do oglądania i wybierania bajeczek. Każda z grup wybrała
książeczki, które pani wychowawczyni później im przeczyta.
Podczas tego kolorowego, muzyczno-poetyckiego spotkania dzieci wspaniale się bawiły, rysowały i śpiewały.
Za ogrom pracy i zaangażowanie w przygotowanie i realizację międzypokoleniowych  spotkań promujących czytelnictwo, w ramach realizowanego przez naszą placówkę  Programu Promocji Czytelnictwa w Mieście, dziękujemy uczniom i nauczycielom – mgr Iwonie Mliczek, mgr Joannie Bojczyk, mgr Janinie Siwakowskiej oraz mgr Weronice Sitarz.
Kolejne spotkania z przedszkolakami odbędą się w maju.

Zapraszamy do Galerii zdjęć

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.