„Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę…” Paweł Wójcik z kl. IIIa o swojej niezwykłej kolekcji…

Nasz uczeń, Paweł Wójcik posiada imponujący zbiór autografów, listów i różnorakiej korespondencji, pochodzącej od znanych powszechnie, zajmujących się różnymi dziedzinami życia, ludzi. Pokaźna, oryginalna kolekcja, zawieraj starannie przechowywane, uporządkowane listy robi ogromne wrażenie!

Oto kilka informacji,  którymi dzieli się Paweł:

"Listy do znanych osób zacząłem pisać wraz z narodzinami księcia George’a – syna księżnej Kate i księcia Williama. Wysłałem wtedy list do Jej Wysokości  królowej Elżbiety II z gratulacjami. Było to w lipcu 2013 roku, odpowiedź otrzymałem we wrześniu. Na początku listy pisałem do przywódców państw oraz przywódców religijnych.  Po pewnym czasie zacząłem korespondować również z przedstawicielami świata kultury (aktorzy, piosenkarze). W  mojej kolekcji mam m.in. autografy i listy od Whoopi Goldbeg, całej rodziny królewskiej Wielkiej Brytanii, prezydenta Niemiec, premiera Francji, byłego premiera Polski, a aktualnie Przewodniczącego Rady Europejskiej – Donalda Tuska, byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony’ego Blair’a, prezydenta Polski, królowej Danii, papieża Franciszka oraz całej plejady polskich i zagranicznych gwiazd filmu, muzyki itp. W moich listach staram się poruszać również sprawy społeczne (pisząc np. do prezydenta RP).

W kolekcjonowaniu największą radość sprawia mi moment, gdy otrzymuję odpowiedź na mój list. Ta, pozornie mała rzecz, bardzo cieszy i wyzwala pozytywne emocje. W dzisiejszych czasach już niestety niewiele osób korzysta z tej formy komunikacji. Ja uważam, że ma ona swój niepowtarzalny urok, zwłaszcza gdy możemy się skontaktować ze swoimi autorytetami.

Każdemu polecam, aby odnalazł w życiu coś, co stanie się jego pasją, oderwaniem od codzienności, czymś co sprawia radość. Kiedy robisz coś, co lubisz, życie nabiera barw!

Dziękuję mgr Mirosławie Wojtas, nauczycielce języka niemieckiego naszej szkoły , której zainteresowanie, wsparcie, aprobata, i zachęta (po zaprezentowaniu jej mojego zbioru)  umacniają mnie w przekonaniu, że warto tę pasję realizować i sprawiać sobie radość kontynuując ją."

Paweł Wójcik, uczeń klasy IIIa Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.