Wychowanie przez sztukę

Współczesny świat zachęca młodzież do poznawania świata przez pryzmat kultury obrazkowej czy nowinek technicznych. Powszechnie narzeka się na brak zainteresowania młodzieży tzw. kulturą wysoką. Uczniowie klas drugich Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka zadali kłam takim stwierdzeniom i tłumnie udali się na spektakl Skąpiec Moliera do Bytomskiego Centrum Kultury.

Chłonąc atmosferę tego wydarzenia, wkroczyli na widownię i przez ponad godzinę mogli delektować się tekstem klasycznego dramatu oraz grą aktorów krakowskiego teatru „CRACOVIA”. Reżyser Jerzy Hojda zadbał o współczesnego widza i przemycił do sztuki nieco aktualnego sznytu, co ogromnie spodobało się gimnazjalistom i wprawiło młodą publiczność w rozbawienie. Nie ulega wątpliwości, że aktorzy porwali widownię efektowną grą i sprawili, że nawet ci z młodych ludzi, którzy z rezerwą odnosili się do teatru, wybiorą się na kolejne przedstawienie.

mgr Joanna Bojczyk,
Przewodnicząca Zespołu Humanistycznego

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.