W krainie książek Agnieszki Tyszki - spotkanie autorskie

Piękne majowe popołudnie młodzież Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie, pod opieką bibliotekarza szkoły oraz nauczycielki  języka polskiego, spędziła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzionkowie, gdzie – z inicjatywy i na zaproszenie pani dyrektor Haliny Zgody - gościła autorka książek dla dzieci i młodzieży Agnieszka Tyszka.

Pisarka przez kilka lat pracowała jako dziennikarka prasowa. Jej zabawne i poruszające bajeczki ukazały się w telewizyjnej "Jedyneczce". W 2005 r. otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt.: "Róże w garażu". Jej twórczość skierowana do nastolatków to takie książki jak : „Miłość niejedną ma minę”, „Wyciskacz do łez” czy „M jak dżeM”, bardzo popularne wśród młodzieży. Książki adresowane do młodzieży – przepełnione są humorem i optymizmem - porusza w nich wiele trudnych tematów. Pisze o samotności, nieumiejętności radzenia sobie z problemami. Książki bawiąc pokazują młodym czytelnikom, że dzięki pozytywnemu nastawieniu, wsparciu rodziny i  bliskich da się pokonać wszystkie przeciwności losu. Autorka zachęcała nastolatków do czytania książek opowiadała skąd czerpie literackie pomysły i jak zbiera materiały do swoich utworów. Młodzież z ciekawością zasypała pisarkę pytaniami dotyczącymi jej życia i twórczości.  Na zakończenie ustawiła się długa kolejka osób oczekujących na autograf i dedykację na zakupionych egzemplarzach jej książek. 

Za przeżycie wspaniałych i wzruszających chwil dziękujemy pisarce oraz naszym nauczycielom opiekunom: mgr Iwonie Mliczek  oraz  mgr Bogusławie Klimczok.

Młodzież z aktywu bibliotecznego - szkolni „Bibliofile

 

  

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.