Wychowanie ekologiczne uczniów - udział w inicjatywach Zielonej Ziemi

Uczniowie klasy III a Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie wzięli  udział w X Otwartej Konferencji Ekologicznej CZŁOWIEK, ŚRODOWISKO, JAKOŚĆ ŻYCIA zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii Zielona Ziemia w Radzionkowie. Celem konferencji była identyfikacja zagrożeń cywilizacyjnych, próba diagnozy wpływu zmian zachodzących w środowisku na kondycję człowieka i jakość jego życia oraz promocja zdrowego stylu życia.
Uczniowie klasy II b uczestniczyli w warsztatach Szkoła taniego podróżowania - Michała Pieca.

W ramach Konferencji odbyły się dwa wykłady:

- Badania naukowe jako determinanta tworzenia technologii przyjaznych środowisku - dr hab. Andrzej Misiołek, Senator RP
- Homo sapiens na granicy przetrwania - wykład multimedialny - dr Andrzej Boczarowski, Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego

Michał Piec - pieszo, rowerem, autostopem i tanimi liniami lotniczymi odwiedził łącznie prawie 60 krajów świata. Zafascynował więc naszych uczniów swoją
ciekawością świata i aktywnym życiem.
Młodzież miała wybór wśród następujących propozycji warsztatowych:
-Ekologia społeczna - mapa problemów społecznych - dr Monika Zawartka-Czekaj
- Szkoła taniego podróżowania - Michał Piec
- Warsztat kulinarny - Maria Ożga
- Żyj świadomie - dr Piotr Kardasz
      Nad młodzieżą czuwały nauczycielki: mgr Bogusława KLimczok oraz mgr inż Aldona Socha