„Nie trzeba wielkich mieć bibliotek….”- „Fi­nis co­ronat opus” – tak zakończyliśmy całoroczny cykl spotkań z literaturą dziecięcą.

„Miodowa przygoda Kubusia Puchatka” - pod takim hasłem odbyły się dwukrotnie w bibliotece Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka majowe spotkania dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Pierwszego dnia po raz kolejny przybyły do nas dzieci ze ZDOREWiR-u. Goszczeni byli oni w ramach comiesięcznych spotkań promujących książkę i czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Po raz drugi powitaliśmy również dzieci z przedszkola nr 2 „Pod topolą”.

Bohaterem spotkania był ulubieniec dzieci Kubuś Puchatek w rolę, którego wcielił się utalentowany aktorsko uczeń Bartosz Niewiadomski. Jego przyjaciele to : tygrysek czyli Dominika Kiczka, prosiaczek - Jurek Wroński, pszczółka - Aleksandra Markusik, sowa - Martyna Szymańska, Krzyś - Adrian Młynek, kłapouchy - Szymon Majka, króliczek - Kamila Pająk i narrator Wiktoria Jaruszewska. Wykonawcy wykazali się   wspaniałą grą aktorską a ich kreatywność twórcza zaowocowała również profesjonalizmem w przygotowaniu kostiumów. Scenariusz autorski opracowany przez mgr Iwonę Mliczek oraz mgr Bogusławę Klimczok przeniósł dzieci w świat Stumilowego Lasu. Zabawnym perypetiom Kubusia towarzyszyli leśni przyjaciele. Prześmieszna historyjka przeplatana była dziecięcą muzyką, śpiewem i tańcem (nad stroną muzyczno – taneczną czuwała mgr Weroniki Sitarz). Mali goście mieli również okazję wykazać się swoimi umiejętnościami intelektualnymi i manualnymi podczas układania tematycznych puzzli. Miłą niespodzianką było wręczenie dyplomów wzorowego czytelnika biblioteki szkolnej naszego gimnazjum. Na każdego małego uczestnika spotkania czekał również słodki upominek: „kubusiowe ciasteczka” oraz „kosz pełen cukierków” . Słodkości zawdzięczamy naszemu Szkolnemu Kołu Caritas prowadzonemu przez mgr Mirosławę Wojtas. Sympatycznym akcentem był kolorowy sznur baloników, który powędrował z przedszkolakami i młodzieżą niepełnosprawną do ich placówek. Tego typu przedsięwzięcie adresowane do ponad setki dzieci i młodzieży z radzionkowskich placówek wymagało ogromnego zaangażowania bibliotekarza koordynującego akcję - mgr Iwony Mliczek oraz nauczycieli mgr Bogusławy Klimczok i mgr Weroniki Sitarz. Mottem końcowym była łacińska sentencja : Fi­nis co­ronat opus, czyli koniec wieńczy dzieło  –  całorocznych spotkań z książką i literaturą.

Organizatorzy: mgr Weronika Sitarz, mgr Bogusława Klimczok, mgr Iwona Mliczek

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.