Historia w czapce ukryta


Spotkanie z kolekcjonerem i historykiem Jarosławem Wrońskim

Dnia 9 grudnia br. uczniowie klasy II e naszego gimnazjum po raz kolejny zawitali w progi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie.
Tym razem przybyli tam na spotkanie z radzionkowskim kolekcjonerem, wielkim miłośnikiem i znawcą historii, Panem Jarosławem Wrońskim.

Jest on posiadaczem unikatowej kolekcji czapek służb mundurowych oraz odzieży i akcesoriów militarnych. Kolekcjoner zaprezentował koronne okazy swej zbierackiej pasji. Pokaz okrasił niezwykle interesującym wykładem o kolekcji i zawiłych losach Górnoślązaków na ich ojczystej śląskiej ziemi. Wszyscy z wielką uwagą, zdumieniem i zachwytem słuchali konesera, zasypując go lawiną dociekliwych pytań. Ukoronowaniem pokazu była wielka uczniowska defilada mundurowych. Każdy z entuzjazmem nakładał czapkę na swoją ”makówkę”, aby chociaż przez moment poczuć się wielkim generałem czy dostojnym kapelanem.

Opiekunowie: mgr Iwona Mliczek, mgr Janina Siwakowska

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.