Skrzydlaci opiekunowie

  Angele Dei, qui custos es mei….. Aniele Boży Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój……….
Te słowa modlitwy zaczynały i kończyły dzień niemal każdego dziecka. Wizerunek anioła w wyobraźni dziecka jawił się jako piękna, delikatna, otoczona jasnością postać ludzka ze skrzydłami, obejmującymi jego drobną, kruchą sylwetkę. Te cudowne niebiańskie istoty ukochała również uczennica naszego gimnazjum MARTA JASIOK. Już w wieku 6 lat zaczęła kolekcjonować anioły: rzeźbione, malowane, gipsowe, pogodne i demoniczne. Zgromadziła ponad 100 sztuk. Każdy z nich jest inny i niepowtarzalny. Wszystkie zleciały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie na wernisaż wystawy Marty i stworzyły niepowtarzalną krainę Bożych Wysłańców.

Serdecznie zapraszamy wszystkich z pasją do piękna, do zwiedzania wystawy z bogatą kolekcją figur.

Współorganizator wystawy: mgr Iwona Mliczek

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.