Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka „rusza” w podróż czytelniczą z ogólnopolskim programem centrum edukacji obywatelskiej: „PoczytajMY”!

W ramach projektu młodzi ludzie,  przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują spotkania z książką dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic  itp. Wspólne czytanie jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz innych. Po lekturze można razem się pobawić, porysować, potańczyć,  pośpiewać lub przedstawić inscenizację teatralną, a przy okazji (obustronnie!) nauczyć się wielu rzeczy.
Tak też było podczas pierwszego spotkania z cyklu „PoczytajMY”, które miało miejsce 28 października w Przedszkolu „Pod Topolą”.  Listonosz Jurek (z IIIa) wyposażony – jak przystało na pana Pocztyliona – w czapkę, odpowiedni strój oraz torbę z listami, w asyście koleżanek i kolegów, odwiedził dzieci z grupy „Biedronki”. 

  Wszyscy doskonale się bawili! Przedszkolaki ugruntowały oraz poszerzyły swoją wiedzę związaną z pracą poczty i listonosza. Młodzież zaś przekonała się, że 5-latek jest słuchaczem baaardzo aktywnym, wymagającym i otwartym na nowe treści.  A wszystko to widoczne było przy okazji czytania przez naszych uczniów wybranych wierszy, tekstów, zagadek, a także prezentowania piosenki oraz zabawy. Na zakończenie, jakże miłego spotkania, naszych gimnazjalistów z Milusińskimi, listonosz miał dla wszystkich  niespodziankę: zaprezentował list zaadresowany do Przedszkolaków, który trafił do Radzionkowa z Japonii! Korespondencja zawierała zaproszenie na specjalny pokaz sztuk walki w wykonaniu naszych uczennic. Dzieciaki były zachwycone, gdy oglądały, a następnie same wykonywały ćwiczenia, przymierzały prawdziwy pas Aikido, a nawet nauczyły się liczyć po japońsku! Następnie listonosz Jurek raz jeszcze uszczęśliwił dzieci, wręczając im zaadresowaną indywidualnie, specjalnie dla każdego z nich, kartkę pocztową z motywem biedronki. Po krótkiej sesji zdjęciowej, w bardzo miłej atmosferze, przy rozczulających pożegnaniach małych Przyjaciół, pan Pocztylion z pomocnikami opuścił przedszkole, aby… zdążyć na lekcje w gimnazjum!; wszak, jak dowiedziały się dzieci: „Pan listonosz twarda sztuka, choć ma po łokcie roboty (…) i wylewa siódme poty!”

Spotkania z książką będą odbywały się raz w miesiącu, a ich tematyka związana będzie z wybranymi zawodami oraz z porami roku. Następne już 20 listopada w naszej, zawsze szeroko otwartej dla gości, bibliotece. Zapraszamy!

A w październikowym spotkaniu udział wzięli: Aleksandra Markusik IIIa – narrator,  Klaudia Gadalińska IIc – Ciocia, Jurek Wroński IIIa - listonosz, Wojtek Zomorowski IIc  - Grześ „Kłamczuszek” oraz Bartek Niewiadomski IIIa jako prowadzący; a także: Dominika Porwolik IIIa oraz Aleksandra Tomczyk IIb z pokazem Aikido.

opiekunowie projektu: mgr Iwona Mliczek, mgr Bogusława Klimczok, mgr Mirosława Wojtas, mgr Joanna Bojczyk oraz mgr Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.