Ogólnopolski Program Czytelniczy „PoczytajMY” - kolejne spotkania czytelnicze w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka - „DARY I BARWY JESIENI ”.

„DARY I BARWY JESIENI ” to temat kolejnych spotkań czytelniczych w  bibliotece szkolnej naszego gimnazjum, w ramach  Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego: „PoczytajMy” organizowanego przez „Centrum Edukacji Obywatelskiej”. 20 listopada po raz kolejny gościliśmy w progach biblioteki szkolnej młodych czytelników radzionkowskich placówek oświatowych. Przybyły do nas dzieci  ze ZDOREWiR -u oraz  grupy starszaków z przedszkola nr 2 „Pod topolą”.

 

Już od samego wejścia gości zaskoczył wspaniały wystrój sali. Wielki STRAGAN, a na nim przepiękne dary jesieni - warzywa i owoce. Były tam: gruszki, śliwki i duże czerwone soczyste jabłka, które szybko zostały schrupane przez dzieci oraz wielkie kalarepy, kalafior, kapusta, ziemniaki , cebula, koperek i pietruszka  te naturalne z ogrodu i szklarni. Ale i te żywe za które przebrani byli aktorzy z szkolnego kabaretu „Pod obojczykiem”. To oni przygotowali inscenizacje wierszy: „Na straganie”, „Rzepka” i „Ptasie radio”. Prowadzący spotkanie uczniowie: Bartosz Niewiadomski i Aleksandra Markusik w strojach jesieni, wprowadzali nas w jej  piękno i nastrój. Ukoronowaniem spotkania był śpiew i taniec w rytm piosenki „Jesienne cza, cza, cza”. A rozbrzmiewające słowa tekstu: „ Niech tam leje, niech tam wieje. Ja się bawię, ja się śmieję” doskonale oddały klimat owocnego i urokliwego spotkania.

opiekunowie projektu: mgr Iwona Mliczek, mgr Joanna Bojczyk, mgr Mirosława Wojtas, mgr Weronika Sitarz oraz mgr Bogusława Klimczok

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.