IV Wojewódzki Konkurs Biblioteczny "Percy Jackson"

12 stycznia 2016 r. 5 uczniów wzięło udział w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Literaturze "Percy Jackson w świecie bogów olimpijskich"

Cele konkursu:
Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
Rozwijanie plastycznych i literackich uzdolnień młodzieży.
Promocja talentów.
Propagowanie zdrowej rywalizacji wśród młodzieży gimnazjalnej.
Integracja młodzieży z województwa śląskiego.

Organizatorem konkursu na terenie naszej placówki jest bibliotekarz szkolny, mgr Iwona Mliczek.

Młody Percy jest Herosem jego ojcem jest Posejdon, a matką śmiertelniczka Sally Jackson. Ta niezwykle ciekawa historia pełna zagadkowych przygód zafascynowała rzesze młodych czytelników.

12 stycznia fani literatury fantasy, uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do pierwszego etapu konkursu literackiego o przygodach młodego Perseusza, głównego bohatera serii książek Ricka Riordana: „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach. Eliminacje szkolne zgromadziły w bibliotece znawców serii, którzy z zapałem przystąpili do rozwiązywania nadesłanych przez organizatora testów. Etap szkolny wyłoni tylko finalistów, przed którymi będą dwa dalsze etapy w Mysłowicach. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i zakwalifikowania się do kolejnego etapu.

Aktyw biblioteczny wraz z nauczycielem opiekunem mgr Iwoną Mliczek