Kolejna odsłona programu „PoczytajMY”…

… tym razem o tematyce: „Strażak” z cyklu „Ciekawe zawody” . Wydarzenie miało miejsce 27 stycznia, a w roli głównej (jako czytający dzieciom) wystąpili uczniowie klasy IIId: Paulina Gałbas, Julia Orymowska, Bogna Kobek , Julia Flesińska, Aleksandra Paliga, Mateusz Stępień oraz Marcel i Alan Różyccy.

Odbiorcami były dzieci z grup: „Krasnoludki” oraz „Smerfy” z „Przedszkola pod Topolą”. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały wierszy o życiu i pracy strażaków, o tym jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia, na co uważać, jakich zachowań związanych z ogniem unikać itp.

Na moment same zamieniły się w strażaków, gasząc ogień „bibułkowymi wężami strażackimi”. Było bardzo wesoło, kameralnie i miło. Obydwie strony, tj. gimnazjaliści oraz maluchy (mimo znaczącej różnicy wieku!) „dogadały się” bez problemu. Zwieńczeniem spotkania były utwory muzyczne wykonane przez naszego zdolnego ucznia – Adama Mitręgę z klasy IIb, na bębenku (piosenka o strażaku) oraz gitarze basowej. Na koniec jeszcze słodki drobiazg dla naszych Milusińskich i bardzo miłe pożegnanie.

Korzystając z okazji, uczniowie z IIId, za pozwoleniem personelu przedszkola, zwiedzili „stare kąty”, zaglądając do sal, w których nie tak dawno przecież, sami spędzali swoje dzieciństwo jako przedszkolaki.

Czas biegnie nieubłaganie, dlatego warto cieszyć się wydarzeniami takimi jak te, kiedy to nasi gimnazjaliści robią coś dobrego dla innych, spisując się przy tym doskonale, a przy okazji czerpią radość i satysfakcję dla siebie i są naszą dumą!

                                 opiekunowie projektu:
mgr Bogusława Klimczok, mgr Iwona Mliczek,
mgr Joanna Bojczyk, mgr Weronika Sitarz
oraz mgr Mirosława Wojtas

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.