Ogólnopolski Program Czytelniczy „PoczytajMY” - kolejne spotkania czytelnicze w bibliotece szkolnej Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka – „ W piernikowej chatce Baby Jagi”

W lutym na spotkanie z książką zaprosiliśmy dzieci i młodzież niepełnosprawną wraz z ich opiekunami ze ZDOREWiR, a w marcu dzieci z przedszkola „Pod Topolą”. Bajkowe spotkanie odbyło się w sali multimedialnej którą zamieniliśmy w zaczarowany las ze słodką piernikową chatką Baby Jagi. Tematem wiodącym „Krainy baśni” były bajki, które uczyły zdrowego stylu życia i dbałości o higienę ciała.

Inscenizowanymi przez gimnazjalistów - przebranych za bajkowe postacie Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Królewnęzaklętą w żabę, Jasia i Małgosię oraz Królewnę Śnieżkę - wierszami i piosenkami były między innymi: „Duchy, łakomczuchy”, „Małe, czerwone jabłuszko”, „O Karolince, którą bolał brzuszek”, „Mydło wszystko umyje”. Młodzież zaprosiła też gości do wspólnego „mydełkowego” i „jabłuszkowego” śpiewania. Prowadzący spotkanie gimnazjaliści: Agnieszka Potempa i Bartosz Niewiadomski poprzez recytację wierszy udzielali dzieciom przestróg dotyczących skutków objadania się i ślepego ufania obcym. Scenkami rozbawiała widzów młodzież ze szkolnego kabaretu : „Pod Obojczykiem” . Tym razem wraz z pięknym baśniowym klimatem płynęła również nauka i przestroga. Przybyli goście bawili się wyśmienicie, a na koniec nie zabrakło również niespodzianki, która uwieńczyła dzieło.


 mgr Joanna Bojczyk
 w
imieniu  uczniów oraz nauczycieli - opiekunów tego etapu projektu -
 mgr Iwony Mliczek,  mgr Weroniki Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.