Promocja czytelnictwa: 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza - „Mistrza myśli i słowa” – pierwszego polskiego noblisty w dziedzinie literatury”

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Roku Sienkiewicza nauczyciele  humaniści radzionkowskiego gimnazjum postanowili w sposób szczególny w miesiącu październiku uczcić światowej sławy twórcę i pierwszego polskiego noblistę w dziedzinie literatury – Henryka Sienkiewicza.

W tym roku mija setna rocznica śmierci i sto siedemdziesiąta rocznica urodzin, pisarza  literatury : „ku pokrzepieniu serc”. W związku z tym w  bibliotece szkolnej  oraz na zajęciach języka polskiego, historii, plastyki i religii  odbywać się będą różnorodne imprezy związane z osobą i twórczością noblisty, ukazujące kulturotwórczą rolę jego spuścizny.

Lekcje historii upływać będą na kilkuminutowym czytaniu fragmentów opisów wielkich bitew. Na  lekcjach języka polskiego pojawią się wątki miłosne. A na zajęciach plastycznych zostanie zorganizowany konkurs na karykaturę sienkiewiczowskiego bohatera literackiego. Zaś lekcje religii wprowadzą uczniów  w atmosferę zwyczajów i obrzędów religijnych. Biblioteka szkolna zorganizuje wystawę dzieł pisarza, znajdziemy tam również przygotowane na kartkach cenne myśli i cytaty, będziemy zmagać się z zadaniami konkursowymi - „Sienkiewiczowskie potyczki”.  

Z wielkim zapałem będziemy sięgać  po książki pisarza, bo jak mawiał sam Sienkiewicz: „Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra”.

 Nauczyciel bibliotekarz mgr Iwona Mliczek

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.