Rok Henryka Sienkiewicza - pokonkursowe reminiscencje.

Miesiąc październik  w radzionkowskim gimnazjum upłynął  w towarzystwie wielkiego   „Mistrza myśli i  słowa” – pierwszego polskiego noblisty w dziedzinie literatury - Henryka Sienkiewicza.

Codziennie społeczność naszego gimnazjum wsłuchiwała się w piękne opisy Sienkiewiczowskich dzieł czytane  przez nauczycieli na lekcjach języka polskiego i historii. Fragmenty dzieł były tematycznie dostosowane do omawianych na zajęciach zagadnień. Opisy obrzędów religijnych czytane przez katechetkę wywoływały wśród uczniów zaciekawienie i burzę pytań.

Na terenie biblioteki odbywały się projekcje Sienkiewiczowskiej Trylogii w reżyserii Jerzego Hoffmana. Muzyka, wspaniała sceneria i gra autorska: Michała Żebrowskiego, Daniela Olbrychskiego, Małgorzaty Braunek, Tomasza Łomnickiego, czy Magdaleny Zawadzkiej wprowadzały w niezapomnianą atmosferę burzliwych dziejów naszego narodu. Oczytana młodzież zmagała się również z „Sienkiewiczowskimi potyczkami” czyli zadaniami dotyczącymi życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.

Laureatkami konkursu zostały trzecioklasistki, uczennice o wielkiej erudycji:

               MARTYNA PLEWNIA I WERONIKA JASIOK

zaś szczęśliwy cytat :  „Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra.”   Henryk Sienkiewicz

wylosowała :  WIKTORIA KASTNER - uczennica klasy trzeciej

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom SERDECZNIE GRATULUJEMY ! i życzymy dalszych sukcesów.

Za zaangażowanie i współpracę dziękujemy nauczycielom: mgr Katarzynie Markusik, mgr Aleksandrze Pachulskiej oraz mgr Marii Kielar – Czapla.

Aktyw biblioteczny wraz z nauczycielem opiekunem mgr Iwoną Mliczek

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.