JAK PTAK POLECIEĆ TAM, GDZIE WIATR ...”

SPOTKANIE Z LIDEREM ZESPOŁU „UNIVERSE”

W mroźny, zimowy wieczór, a było to 23 lutego 2011 roku, młodzież naszego gimnazjum pod opieką mgr Iwony Mliczek przybyła na spotkanie z panem Henrykiem Czichem, który jest liderem zespołu „Universe”, a równocześnie autorem pierwszego tomu serii wspomnień o trzydziestoletniej  historii grupy –  „Tacy byliśmy…  czyli Universe znany i nieznany”.

Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzionkowie, która już nie po raz pierwszy gościła tak znamienitych gości.

„Universe” to jedna z najpopularniejszych polskich grup rockowych, która  powstała w 1981r. z inicjatywy pana Henryka i śp. Mirka Breguły. Zespół jest autorem takich hitów jak np. „Ty masz to, czego nie mam ja”, „Kino niespełnionych marzeń”, „Chiny”…

Pan Czich z niesamowitą lekkością i nieskrywaną ekscytacją opowiadał o swojej przygodzie z Universem  – początkach zespołu, pierwszych sukcesach, hicie utworu „Mr Lennon”, zagranicznych wyjazdach, stopniowym pojawianiu się nowych członków zespołu, kolejnych albumach, aż do  wielkiego rozgłosu grupy. Bardzo dobrze została też zaprezentowana książka o zespole, w której znajdują się fragmenty wywiadów, teksty piosenek, niezwykłe wspomnienia… Nie obyło się bez śmiechu do łez i wyjawienia niektórych tajemnic o przyszłości grupy.

Pan Henryk upiększył spotkanie wykonując kilka przebojów Universu. Muzyka, bardzo nastrojowa, dotarła do naszych serc. Teksty otoczyły nas niczym poezja…

Każdy z autografem „Heńka” w ręku, nucąc słowa piosenki: „Jeszcze tli się nadzieja, że spotkamy się znów…” z żalem opuszczał gmach biblioteki.

Przewodniczący aktywu bibliotecznego:  Krzysztof Jasiok

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.