„PODRÓŻE” PO ŚWIECIE MALARSTWA I LITERATURY

W sali multimedialnej naszego gimnazjum odbyły się dwudniowe, niecodzienne warsztaty literacko-plastyczne w ramach projektu „Aktywna Biblioteka”. Na spotkanie przybyła utalentowana artystycznie radzionkowska młodzież szkół gimnazjalnych i średnich.Warsztaty plastyczne poprowadził znany artysta malarz, grafik i rzeźbiarz pan Mirosław Ogiński, natomiast warsztaty dla literatów śląski pisarz Jan Drechsler

Zajęcia miały na celu ułatwić pracę uczestnikom konkursu „U NAS CIEKAWIEJ, CZYLI ODKRYWAMY TAJEMNICE MIASTA” których prace zarówno plastyczne jak i literackie zostaną opublikowane w formie książkowej.
Młodzież z zapałem przystąpiła do wykonywania ćwiczeń i pod czujnym okiem naszych ekspertów, poznała nowe formy wyrażenia, inne techniki pracy, zgłębiła nieznane pojęcia, nauczyła się poprawnego wykonywania obrazów i odpowiedniej stylistyki literackiej.
Za zorganizowanie spotkań dziękujemy pani mgr Halinie Zgodzie, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie oraz mgr Iwonie Mliczek, organizatorce i pomysłodawczyni.

 

Przewodniczący aktywu bibliotecznego: Krzysztof Jasiok

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.